مهر/ رئیس شورای هیات های مذهبی استان فارس گفت: با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی مسئولان استان باید فکری برای افزایش پروازهای مستقیم شیراز به کربلا کنند.

رضا محمدیان، رئیس شورای هیات های مذهبی استان فارس بیان کرد: تاکنون تنها ١٠ پرواز مستقیم از مبدا شیراز به مقصد کربلا در نظر گرفته شده اما بر اساس آمارهای رسمی شیراز نیاز به ۵۰ پرواز برای رساندن زوار و موکب داران به سرزمین عراق دارد.
وی اضافه کرد: بیش از یک هزار و ٩٠٠ نفر از شیراز برای حضور در بزرگترین اجتماع شیعیان جهان ثبت نام کرده و روادید دریافت کرده‌اند از این رو تعداد پروازهای مستقیم از شیراز به مقصد کربلا کفاف زوار را نمی‌دهد و باید تعداد پروازها افزایش یابد لازم به ذکر است که بر اساس گفته مسئولان استان تنها ١٠ پرواز برای این موضوع در نظر گرفته شده است که این موضوع می‌تواند عاملی برای سردرگمی زوار شود.
محمدیان تاکید کرد: با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی و با توجه به قوانین مقرر شده برای حضور در بزرگترین اجتماع شیعیان زوار استان فارس با مشکل مواجهند زیرا باید به استان‌های همجوار و حتی مرکز کشور مراجعه کنند تا بتوانند به کشور عراق به صورت هوایی سفر کنند.
رئیس شورای هیأت‌های مذهبی استان ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقررات اجرای مراسم اربعین نیز تغییر کرده و این مراسم مذهبی در فضای باز برگزار خواهد شد و موکب هایی هم که در سطح شهر شیراز مستقر می‌شوند نباید ایجاد ترافیک کنند.
این مقام مسئول از مسئولان استانی نیز درخواست کرد که فضا سازی مناسبی با توجه به اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت است در راستای برگزاری مراسم اربعین در سطح شیراز اجرایی شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online