ایرنا/ فرماندار سنقر و کلیایی با بیان اینکه این در حوزه تحقق سامانه رصد اشتغال در میان سه شهرستان برتر استان کرمانشاه قرار داریم، گفت: حدود ٧٠ درصد سهمیه اشتغال سنقر و کلیایی در نیمه نخست امسال محقق شده است.

«غلامرضا مرتضوی»، فرماندار سنقر و کلیایی دوشنبه شب در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که با حضور معاون عمرانی، مدیران بانک ها و برخی از مدیران و مسوولین ذیربط برگزار شد، با اشاره به از خودگذشتگی ها و کارهای جهادی در زمان دفاع مقدس بیان داشت: معمولا هر کاری می‌خواهیم سریعتر انجام شود، بسیجی وار توصیف می‌شود که فرهنگ به جامانده از زمان دفاع مقدس است که امیدواریم هر کدام در حوزه کاری خود بتوانیم بسیجی وار به مردم و کشور عزیزمان خدمت کنیم.
وی اظهار داشت: امسال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده که رفع مانع ها و پشتیبانی از اصلی ترین وظایف بانک ها است که در این حوزه انتظار می رود تمام توان خود را به کار گیرند.
فرماندار سنقر و کلیایی اظهار داشت: امروز عمده ترین مشکلات ما در حوزه اقتصاد و اشتغال است که انشاالله با رفع موانع و پشتیبانی ها بتوانیم گامی موثر در این عرصه برداریم.
سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.
براساس اعلام مرکز آمار ایران؛ نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمانشاه در بهار امسال ۴۴.۶ درصد، نسبت اشتغال ۳۸.۱ و نرخ بیکاری ۱۴.۷ بوده است.
اگرچه نرخ بیکاری استان کرمانشاه در پنج سال اخیر کاهشی بوده و از ۲۲.۲ درصد در سال ۱۳۹۵ اکنون به ۱۴.۷ رسیده است اما با این حال چنین آماری در شان استانی نیست که مستعد فرصت های متعدد اشتغال آفرین است.  

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today