فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۵۶ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان این مطلب اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته متأسفانه ۶ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.
وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه ۷۲ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
کاهش شمار بیماران بستری به ۳۵۹ نفر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۵۹ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۲۲ موردی داشته و از این تعداد ۸۴ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۲۷۰ بیمار نیز تحت نظر هستند.
حبیب‌زاده بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، بیله‌سوار و نیر در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های گرمی، نمین، کوثر، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
تزریق بیش از ۷۲۱ هزار دُز واکسن
وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل ۷۲۱ هزار و ۷۷۶ دُز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۵۰۲ هزار و ۲۲۸ دُز مربوط به نوبت اول و ۲۱۹ هزار و ۵۴۸ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today