تسنیم/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف محموله ۲۵ تنی شیر خشک قاچاق و محموله لوازم یارانه قاچاق خبر داد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روز گذشته مأموران انتظامی ایستگاه بازرسی "سفید آبه" هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور زاهدان- "نهبندان" به یک دستگاه خودروی تریلی باری که از نهبندان سمت زاهدان در حرکت بود  مشکوک  و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از کامیون مذکور مقدار  25 تن شیر خشک قاچاق و فاقد مجوز حمل کشف شد. ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان اداره گمرک 10 میلیارد ریال برآورد شده که در این رابطه دو فرد متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با پدیده قاچاق به عنوان یکی از عوامل اصلی اخلال در نظام اقتصادی کشور از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس قرار دهند.
طاهری اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی میرجاوه در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، هنگام کنترل خودروهای عبوری در ورودی شهرستان به یک دستگاه کامیون باری مشکوک و آن را متوقف کردند. در بازرسی از این کامیون تعداد یک هزار و 854 دستگاه مادر برد مستهلک رایانه قاچاق کشف شد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ارزش محوله قاچاق کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان دو میلیارد ریال برآورد شده و در این رابطه دو فرد متخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند. هرگونه اقدام  به قاچاق کالا و یا قاچاق سرمایه‌های ملی کشور می‌تواند ضربات مهلکی را به اقتصاد ملی وارد و افراد زیادی را نیز از کار بیکار کند و در این راستا عزم پلیس برای مبارزه با این پدیده ناهنجار و مخرب جدی است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today