ایرنا/ پرچم بارگاه ملکوتی حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) در مراسمی به مناسبت میزبانی کرمانشاه در نوزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی توسط استاندار کرمانشاه به نماینده ولی فقیه در استان تحویل شد.

مراسم تحویل پرچم بارگاه منور و ملکوتی حضرت سیدالشهدا(ع) و قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس(ع) ظهر سه‌شنبه در دفتر امام جمعه کرمانشاه با حضور مسوولان استانی و در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) برگزار شد.
در این مراسم «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه پرچم مطهر بارگاه حضرت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) را برای میزبانی نوزدهمین دوره اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی تحویل آیت الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه داد.
هجدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی اخیرا به میزبانی تبریز با حضور مهمانانی از داخل و خارج کشور برگزار شد.

پیش‌بینی حضور بیش از هزار مهمان داخلی و خارجی در اجلاس پیرغلامان حسینی
مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اعطای میزبانی نوزدهمین دوره اجلاس پیرغلامان حسینی به استان، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از هزار مهمان داخلی و خارجی در این اجلاس حضور داشته باشند.
«افشین امیری» با اشاره به بین المللی بودن اجلاس پیرغلامان حسینی، خاطر نشان کرد: انتظار می رود مهمانانی از حدود ۲۰ کشور اسلامی نیز در این اجلاس شرکت کنند.
وی با اشاره به اهداف اصلی برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی، گفت: بزرگداشت آیین های عاشورایی، معرفی چهره های شاخص فرهنگی و اجتماعی، توسعه گردشگری مذهبی و بازنمایی مناسب و رسانه ای اجلاس از جمله آن هاست.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه خاطرنشان کرد: در نظر داریم حین اجلاس برنامه های جانبی نظیر محفل شعر عاشورایی، روضه های خانگی و اجرای آیین های سنتی عزاداری را نیز برگزار کنیم تا به غنای کار افزوده شود.
امیری در پایان با ابراز خرسندی از اعطای میزبانی نوزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی به کرمانشاه، از استاندار به خاطر حمایت و تلاش برای کسب این مهم قدردانی کرد.
نوزدهیمن اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی بر اساس تفاهم نامه منعقد شده که در تاریخ ۱۷ شهریور ماه با حضور نمایندگان سازمان صدا و سیما امضاء شد، در سال آینده به میزبانی کرمانشاه دروازه عتبات عالیات و قدمگاه زائرین حسینی برگزار می شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today