پایگاه خبری پلیس/ سرپرست پلیس راهور استان البرز از تمدید طرح ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی در استان البرز خبر داد.

سرهنگ حمداله رحمتی پور، سرپرست پلیس راهور استان البرز بیان کرد: طرح تسهیل در ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی که از ۱۸ خرداد ماه سال جاری آغاز شده و با وجود اتمام مهلت ۲ ماهه آن، به منظور رعایت حال شهروندان با تدبیر رئیس پلیس راهور ناجا تا ۱۸ مهرماه تمدید شد.
وی با بیان این که طی ۲ سال اخیر برای رفاه حال شهروندان اقدامات و خدمات گسترده ای توسط پلیس راهور به مردم ارائه شده است، تصریح کرد: طرح تقسیط جریمه های رانندگی(برای اولین بار در کشور) نوبت دهی اینترنتی، طرح کاهش مراجعان به پلیس راهور، سیستمی کردن توقیف و رفع توقیف قضائی، ترخیص خودرو، موتورسیکلت های رسوبی و … از جمله این اقدامات است.
سرپرست پلیس راهور استان البرز با اشاره به اینکه هزینه نگهداری در پارکینگ‌ها برابر تعرفه سال ۱۳۹۴ محاسبه خواهد شد، افزود: برای ترخیص نیازی به پرداخت خلافی نیست و امکان پرداخت خلافی به‌صورت تقسیط یک ساله وجود دارد و جرائمی که به علت دیرکرد دو برابر شده‌اند، مورد بخشودگی واقع می گیرند.
رحمتی پور تصریح کرد: خودروهای فرسوده و همچنین خودروهایی که هیچ گونه سابقه ای در سامانه شماره گذاری پلیس ندارند از این خدمات مستثنی هستند.
وی همچنین در خصوص پرداخت عوارض و داشتن معاینه فنی خودروهای توقیفی، گفت: هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری برای خودروهای ترخیصی و همچنین نیاز به معاینه فنی وجود ندارد و مالکان یا متصرفان بعد از ترخیص لازم است نسبت به پرداخت و انجام آن ها اقدام کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday