ایرنا/ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح پاک سازی و لایه روبی معابری شهری در نقاط مختلف شهر بوشهر خبر داد.

الله یار گرشاسبی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر اظهار کرد: هر چند سازمان هواشناسی پاییزی کم بارش برای بوشهر پیش بینی کرده، اما جهت پیشگیری از هر گونه آب گرفتگی احتمالی کار پاک سازی و لایه روبی معابر شهری در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در این راستا و از اوایل هفته جاری با همکاری ۲۰ نفر از پرسنل زحمتکش این سازمان و با استفاده از تجهیزات لایه روب کار پاک سازی و آزادسازی معابر از پسماندهای خانگی آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: در این طرح شاهد شستشو و نظافت معابر، پاک سازی و نخاله برداری معابر، لایروبی کانال‌های دفع آب‌های سطحی و تخلیه و شستشوی باکس‌های زباله هستیم.
گرشاسبی ادامه داد: این سازمان به شکل خاص و ویژه از زمان شیوع ویروس کرونا در بندر بوشهر و به منظور رفع آلایندگی‌ها و کنترل این ویروس با رعایت مسائل زیست محیطی، ضدعفونی کردن تمامی معابر، تاسیسات و مبلمان شهری به شکل روزانه را در دستور کار قرار داده است.
وی بیان کرد: اگرچه شاهد وجود حداکثری از شهروندان مسئول در حوزه جداسازی پسماندهای خانگی و بسته بندی صحیح و اصولی در بندر بوشهر هستیم، اما در پاره‌ای از مواقع، رعایت نکردن نظافت از سوی محدودی از شهروندان سبب آبگرفتگی در انهار و معابر شهری می‌شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: گرفتگی کانال‌های آب‌های سطحی نه تنها سبب آبگرفتگی در زمان بارندگی می‌شود، بلکه با ایجاد بوی نامطبوع در فصول گرم سال و فضایی برای تکثیر حشرات به انتشار عوامل مولد بیماری کمک می‌کند.
گرشاسبی خواستار مسئولیت پذیری برخی از شهروندانی شد که با رهاسازی پسماندهای خانگی و نخاله‌های ساختمانی در کانال‌های آب‌های سطحی، سبب آب گرفتگی و ایجاد بوی نامطبوع می‌شوند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar