مهر/ معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل همدان گفت: مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان تا پایان سال در همدان راه اندازی می شود.

عباس نجفی، در جلسه شورای مشورتی محاکم اطفال اظهار کرد: مشاورین محاکم یکی از بهترین راهکارهای اصلاح کودکان و نوجوانان بزه دیده و بزهکار می‌باشد که در کاهش آسیب‌های این حوزه بسیار اثرگذار و با اهمیت است.
وی با اشاره به ایجاد شعبات تخصصی محاکم اطفال در ۱۹ حوزه قضائی سطح استان، ادامه داد: در سال گذشته سازوکارهای مورد نیاز برای حضور مشاورین در کنار قضات در راستای صدور رأی ایجاد و ابلاغ‌های تخصصی آنها نیز صادر شد که خوشبختانه شواهد نشانگر اقبال و توجه ویژه حوزه‌های قضائی به بهره‌مندی از این ظرفیت ویژه است.
معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان با اینکه باید روند رسیدگی به اطفال توأم با نگاه تربیتی باشد، اظهار کرد: در بررسی وضعیت طفل شرایط روحی و روانی فرد از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در انجام اقدامات حمایتی اطفال به اثرات روانی و تربیتی کارها توجه ویژه داشته باشند.
نجفی از راه‌اندازی مجتمع قضائی اطفال و نوجوانان تا پایان سال جاری خبر داد و اضافه کرد: اقدامات این مجتمع به صورت تخصصی حول محور موضوعات اطفال و نوجوانان صورت خواهد گرفت و بسیاری از مشکلات این حوزه نیز مرتفع خواهد شد.
 
  
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today