ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: تزریق واکسن کرونا در این استان تا پایان امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریور از مرز یک‌ میلیون دُز عبور کرد.

عبدالرضا فاضل  رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان اظهار داشت: از زمان شروع تزریق واکسن کرونا در گلستان تا پایان وقت امروز یک میلیون و ۶ هزار و ۷۹۶ دُز واکسن در ۲ نوبت تزریق شد.
وی خاطرنشان کرد: از جمعیت حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری بالای ۱۸ سال استان که شرایط تزریق واکسن را دارند، ۶۶۴ هزار و ۶۲۵ نفر معادل حدود ۵۷ درصد یک دُز واکسن را دریافت کردند.
وی عنوان کرد: همچنین ۳۴۲ هزار و ۱۷۱ نفر معادل بیش از ۵۰ درصد از افرادی که نوبت اول واکسن را دریافت کردند، دُز دوم را هم تزریق کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که ۱۳۴ مرکز تجمیعی و غیرتجمیعی در استان روزانه ظرفیت بیش از ۳۰ هزار دُز واکسن را در طول روز دارند، گفت: امروز۲۵ هزار و ۲۸۳ دُز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفت که ۱۷ هزار و ۲۹ دُز نوبت اول و ۸ هزار و ۲۵۴ دُز نوبت دوم بود.
فاضل تصریح کرد: از مجموع واکسن‌های تزریق شده در گلستان، ۱۳۹ هزار و ۹۱۱ دُز از نوع برکت بوده که هزار و ۳۱۹ دُز آن امروز تزریق شد.
وی یادآور شد: اکنون با توجه به کاهش تعداد مبتلایان به کرونا که بستری هستند، ۴۰۱ تخت بیمارستانی در اختیار بیماران کرونایی است که ۸۸ تخت در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارد و حال ۳۵ مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه در سراسر استان وخیم است.
وی تاکید کرد: کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به معنای عادی‌انگاری و ساده‌پنداری نیست و مردم باید همچنان نکات بهداشتی مانند ضدعفونی کردن و شستشوی دست‌ها را رعایت کنند و ضمن استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از حضور در هرگونه تجمعات خودداری نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: استفاده از واکسن حتی در ۲ نوبت به معنای مبتلا نشدن به این ویروس و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی نیست، بلکه واکسن زدن خطر ابتلا به ویروس و مرگ و میر ناشی از مبتلا شدن به کرونا را به شدت کاهش می‌دهد.
فاضل با بیان این که به سبب بار زیاد مراجعات داوطلبین و واجدین شرایط (متولدین ۱۳۷۰ به قبل) تزریق واکسن کرونا در شهر گرگان، چندین مرکز تزریق در نظر گرفته شده، برنامه فعالیت و نوع واکسن موجود در این مراکز را این طور بیان کرد: سالن‌های تختی و خورشید به ترتیب در خیابان‌های پنجم آذر و امام رضا (ع) کوچه ۹۳ تنها در شیفت صبح برای تزریق نوبت دوم واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم فعال هستند.
وی تصریح کرد: در سالن قابوس واقع در جرجان ۶ و مصلی نماز جمعه که در ۲ شیفت صبح و عصر فعال خواهند بود، نوبت اول و دوم واکسن سینوفارم تزریق خواهد شد.
وی افزود: همچنین در سالن شهید گرزین واقع در خیابان شهید رجایب، گلشن ۱۹ پشت مرکز بهداشت شهرستان نوبت اول واکسن سینوفارم تنها در شیفت صبح تزریق خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که ساعت کار این مراکز ۸ صبح الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۸ خواهد بود، تاکید کرد: افراد برای تزریق باید ابتدا در سامانه مربوطه به نشانی  salamat.giv.ir ثبت‌نام کنند و در روز و ساعت مشخص شده که برایشان پیامک خواهد شد، مراجعه نمایند تا از ازدحام و شلوغی در مراکز جلوگیری شود.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today