فارس/ رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل گفت: با تلاش هیأت جهادی بخشایش شوراهای حل اختلاف استان در یک فقره پرونده قتل، ضمن جلب رضایت اولیاء دم قاتل از چوبه‌دار رهایی یافت.

حجت الاسلام حسین علوی، رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل اظهار کرد: در پی درگیری لفظی بین دو نفر در شهر اردبیل در سال ۹۷، قاتل به علت عدم کنترل خشم، فرد مورد نظر را مورد ضرب و جرح قرار داده که بر اثر جراحت وارده منجر به مرگ وی شد.
وی افزود: پس از اقدامات قانونی و صدور حکم اعدام، خانواده مقتول اصرار بر اجرای حکم قصاص داشتند که صبح دیروز با تلاش هیأت جهادی بخشایش شوراهای حل اختلاف استان اردبیل، حین اجرای حکم اعدام با جلب رضایت از اولیاء دم، قاتل ۴۵ ساله از چوبه‌دار رهایی یافت.
رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل گفت: طبق نظرات روانشناسی خشم کنترل نشده می‌تواند سهم مهمی در انجام بسیاری از جرایم به ویژه در قتل داشته باشند که با مهارت آموزی و کنترل خشم بین افراد آمار بسیاری از جرایم کاهش پیدا خواهد کرد.
رهایی ۱۵ محکوم به قصاص از چوبه دار
حجت الاسلام علوی بیان کرد: در ۵ ماهه سال جاری، هسته جهادی بخشایش  تلاش‌های وافری را جهت جلب رضایت و انصراف اولیای دم از اجرای حکم قصاص نفس داشته به طوری که سبب نجات ۱۵ نفر از چوبه‌دار شده است.
وی گفت: اگر انسان بخواهد کفاره گناهان خود را بدهد و گناهان وی پوشیده و نادیده گرفته شود، باید خود اهل عفو و گذشت باشد. اگر انسان در شرایط سختی چون قصاص از حق خویش بگذرد و از جان قاتل در گذرد، چنین عفو و گذشتی ارزشمندتر است و کفاره گناهان خود عفو‌‌کننده می‌شود.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today