پایگاه خبری پلیس/ با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اعضای باند ۷ نفره سرقت منزل که اقدام به ۳۵ فقره سرقت در سطح شهرستان‌های کرج و فردیس کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهرستان های کرج و فردیس توسط سرنشینان خودروهای پژو ۴۰۵ و جک، شناسایی سارقان در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که سارقان در گروه های ۳ و ۴ نفره ابتدا منازل خالی از سکنه را شناسایی و سپس در نیمه های شب اقدام به سرقت لوازم با ارزش آنها با شیوه بالکن روی می کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بکارگیری اقدامات پلیسی ـ اطلاعاتی موفق به شناسایی سردسته این باند سرقت شدند و با تحت نظر قرار دادن تحرکات او متوجه شدند که نامبرده با کرایه یک منزل مسکونی در شهر فردیس اقدام به تشکیل یک باند حرفه ای از سارقان غیربومی استان کرده است.
نادربیگی با اشاره به شناسایی مخفیگاه متهمان تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی به مخفیگاه نامبردگان اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری ۶ سارق و یک مالخر اموال مسروقه شدند.
وی با اشاره به کشف چندین دستگاه صوتی تصویری سرقتی از مخفیگاه سارقان، اظهار کرد: سارقان پس از دستگیری ابتدا ممکن انجام هر گونه سرقت بودند اما پس از مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس به ناچار زبان به اعتراف گشوده و بسیار و ۳۵ فقره سرقت منزل در شهرستان‌های کرج و فردیس اقرار کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه یکی دیگر از مالخر اموال مسروقه در استان غربی کشور شناسایی شده، یادآور شد: اقدامات لازم برای دستگیری نامبرده از سوی پلیس آگاهی استان مورد نظر صورت گرفته است.
سرهنگ نادربیگی در پایان با بیان اینکه چهار دستگاه خودرو گران قیمت سارقان نیز با دستور مقام قضائی توقیف شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش اموالی که توسط این باند حرفه ای به سرقت رفته را حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد می کنند.

 

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday