ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا در۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: روند نزولی شیوع کرونا علاوه‌بر کاهش موارد سرپایی و بستری، بر کاهش مواردی فوتی نیز موثر واقع شده است.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: روند نزولی کرونا پس از آنکه منجر به کاهش موارد سرپایی و بستری شد در این هفته بر کاهش موارد فوتی نیز اثرگذار بوده و در حالی که موارد فوتی در استان در اوج شیوع به بیش از ۱۰ نفر افزایش یافته بود اما طی روزهای اخیر به روزانه ۲ فوتی کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده به کف منحنی موج پنجم برسیم و پس از آن با تداوم روند واکسیناسیون از یک سو و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود در وضعیت باثبات کاهشی قرار گیریم.
شیرانی در ادامه از شناسایی ۲۸۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۶ نفر بستری شدند و ۲۴۴ نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری، تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی استان را ۴۰۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد حال عمومی ۵۱ بیمار وخیم گزارش شده است.
وی با تاکید بر اینکه افرادی با سن بالای ۶۰ سال که هنوز اقدام به دریافت واکسن کرونا نکرده‌اند، هر چه سریع‌تر نسبت به انجام آن اقدام کنند، افزود: هنوز در بین گروه‌های سنی بالای ۶۰ سال افرادی هستند که تاکنون یک دُز واکسن را نیز دریافت نکرده‌اند از همین رو توصیه می‌شود این افراد برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان نسبت به انجام این مهم اهتمام ورزند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday