تسنیم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه زیر ساخت‌های لازم برای تامین آب در شهرک‌های صنعتی البرز باید فراهم شود، گفت: ورودی‌ها و خروجی‌ها منطقه ویژه دارویی محصور می‌شود.

جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به پیگیری‌هایی که از سوی استان البرز در ملاقات با وزیر نیرو در بحث به‌کارگیری دیزل ژنراتورهای مستهمل و کار کرده به ویژه ظرفیت پایین انجام شده است، اظهار کرد: برای این موضوع باید برنامه ریزی شود.
وی افزود: زیرساخت‌های تامین آب در سطح شهرک‌های صنعتی باید به خوبی مهیا شود تا به هنگام اعمال خاموشی‌ها  قطعی آب هم برای صنعتگران مشکل ساز نشود، چون ضرر و زیان‌های وارد به بخش صنعت به دلیل قطعی برق دردسرهای زیادی را ایجاد می کند و تاکنون هم سبب ایجاد نگرانی برای صنعتگران شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در رابطه با آخرین اقداماتی که در بحث منطقه ویژه اقتصادی دارویی ساوجبلاغ انجام شده است، گفت: در این مورد جلسه ای برگزار و مصوب شد که صدور مجوزهای برای فعالیت این منطقه تسریع شود.
شاهمرادی بیان کرد: متولیان راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی داروی ساوجبلاغ سطح عرصه 215 هکتاری را برای این پروژه دارند اما در حال حاضر محیط زیست استان تنها برای کار در 168 هکتار از این اراضی مجوز صادر کرده است، به همین دلیل مقرر شد که کارهای ابتدایی برای شروع کار انجام شود.
وی ادامه داد: در جلسه اخیر ویژه این منطقه اقتصادی دارویی مصوب شد که توسط مجموعه برکت فازهای مطالعاتی بعدی انجام شود تا زمین‌هایی که قابلیت اضافه شدن به این منطقه دارد را شناسایی کنند، دستگاه‌های اجرایی هم موظف شدند که هیچگونه واگذاری زمینی در نزدیکی این منطقه ویژه اقتصادی دارویی نداشته باشند تا محدوده آن به طور دقیق تعیین شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز عنوان کرد: در بحث تامین زیرساخت‌ها برای منطقه ویژه اقتصادی دارویی ساوجبلاغ اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های متولی انجام شده است.
شاهمرادی افزود: در بحث  گمرکی شدن این منطقه هم بر حسب نظر دستگاه‌های امنیتی و گمرک البرز مقرر شد که تمامی ورودی ها و خروجی‌ها به آن محصور و کنترل شود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات در مورد منطقه ویژه اقتصادی دارویی ساجبلاغ این است که بحث آمایش سرزمینی البرز هم در این مورد نوجه قرار گیرد.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز یک از اهداف بلند مدت در بحث تسهیل دسترسی به این منطقه ویژه اقتصادی، احداث راه ارتباطی از این منطقه تا فرودگاه بین المللی پیام است که در فازهای مطالعاتی بعدی انجام می‌شود.آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday