فارس/ معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۵ هزار جفت گیوه در کرمانشاه تولید شده که حدود ۲۰ هزار جفت به ارزش ۶ هزار میلیون ریال صادر شده است.

حسین ویسی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه امروز اظهار داشت: ۲۰ هزار هنرمند صنایع دستی در کرمانشاه در حدود ۶۵ رشته صنایع دستی فعالیت دارند.
وی ادامه داد: علی‌رغم این تعداد رشته‌ها صنایع دستی، در برخی از این رشته‌ها همچون گلیم هرسین، گیوه اورامانات، ابزارآلات‌فلزی دالاهو و سازه‌های سنتی صحنه تولیدات و تعداد هنرمندان بیشتری داریم.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اشاره‌ای به تولید گیوه در استان داشت و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۵ هزار جفت گیوه در کرمانشاه تولید شده که حدود ۲۰ هزار جفت به ارزش ۶ هزار میلیون ریال صادر شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اشتراکات فرهنگی گیوه کرمانشاه بیشتر به کشور عراق صادر می‌شود و همچنین بخشی دیگر از صادرات گیوه به صورت چمدانی از طریق پست به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر می شود صورت می‌گیرد.
ویسی اضافه کرد: با توجه به قدمت گیوه شهر نودشه در استان پاوه شهر ملی گیوه ثبت شده و امسال دبیرخانه آن رسما شروع به فعالیت می‌کند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today