ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مردم بدون توجه به اظهارات بی اساس و تبلیغات منفی دشمنان برای تزریق واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان اظهار کرد: واردات واکسن کرونا در کشور سرعت بیشتری پیدا کرده، محدودیت های گذشته در حال رفع شدن و سن تزریق واکسن تا ۱۸ سال کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اکنون مراکز واکسیناسیون افزایش یافته است و باید در این راستا اطلاع رسانی مناسب برای ترغیب مردم در خصوص دریافت واکسن صورت گیرد.

ثمینی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس دولت در حال تلاش است تا دانش‌آموزان و خانواده آنان واکسینه شوند، هرچند نحوه بازگشایی مدارس در هیات دولت بررسی می‌شود ولی امیدواریم شرایط ایمن برای بازگشایی حضوری فراهم شود.

وی اظهار کرد: آموزش ها در مناطق روستایی با جمعیت کم دانش آموزان، حضوری و در غیر این صورت مجازی خواهد بود.

معاون سیاسی استاندار لرستان گفت: برخی افراد از تزریق واکسن خودداری می‌کنند اما اکنون شرایط فراهم است و اصحاب رسانه باید بر ایمن بودن واکسن تاکید کنند چراکه دشمن در این راستا تبلیغات منفی انجام می دهد.

ثمینی بیان کرد: برخی هم واکسن تولید داخل را کم اهمیت جلوه می‌دهند درحالیکه تولید داخل با دقت و بررسی بیشتری ساخته شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد مردم لرستان با دریافت دُز اول واکسن کرونا در مقابل این ویروس واکسینه شده‌اند اما آمادگی لازم برای موج احتمالی کرونا در پاییز باید انجام شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان نیز گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مهر، آموزش در مدارس شهری استان غیر حضوری خواهد بود.

علی سیف اظهار کرد: بسیاری از خانواده‌ها نگران بازگشایی مدارس و همچنین تاخیر در آموزش دانش‌آموزان هستند که در این راستا تصمیمات و تمهیداتی اتخاذ شده است.

وی گفت: اول مهرماه مدارس روستایی و عشایری تا ۱۵ نفر به صورت حضوری برگزار می شود و تیم سه نفره متشکل از نماینده فرمانداری، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت مدارس را کنترل خواهند کرد و در صورت مشاهده عدم رعایت شرایط بهداشتی، کلاس‌های حضوری لغو می‌شود.

وی ادامه داد: برای بازگشایی و حضور دانش آموزان باید زیرساخت‌های لازم مقابله با ویروس کرونا انجام شود که یکی از آنها واکسیناسیون دانش آموزان خواهد بود و اکنون تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال در حال انجام است.

سیف اضافه کرد: تاکنون ۹۷۰ هزار دُز واکسن کرونا معادل ۷۰ درصد جمعیت واجد شرایط در لرستان تزریق و تا روز گذشته یک میلیون و ۸۷ هزار دُز واکسن وارد استان شده است که باوجود تمام مشکلات زیرساختی، لرستان در تزریق واکسن جزو مناطق پیشرو محسوب می شود و امیدواریم تا پایان آبان ماه تمام جامعه هدف واکسینه شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy