باشگاه خبرنگاران/ سفیر ژاپن در سفر به قم از آمادگی کشورش برای حمایت از مهاجران افغانستانی مقیم ایران خبر داد.

کازوتوشی آیکاوا،سفیر ژاپن در ایران طی سفر به قم  در دیدار با محمد حیدری شرحی،رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم اظهار کرد: با توجه به اتفاقات افغانستان و وضعیت معیشتی مهاجران افغانستانی ژاپن حاضر است از این افراد حمایت کند.
آیکاوا حمایت و توانمندسازی اتباع افغانستانی را زمینه همکاری مناسبی با جهاد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی خدمات خوبی در قم انجام داده است و همکاری با جهاد دانشگاهی برای حمایت از اتباع افغانستانی می‌تواند موثر باشد.
سفیر ژاپن در ایران همچنین جهاد دانشگاهی را نهاد علمی گسترده‌ای توصیف کرد که نمونه ساختاری آن در ژاپن وجود ندارد.
در ادامه محمد حیدری شرحی،رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم ضمن تشریح ساختار، گستردگی و فعالیت‌های علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی، آمادگی جهاد دانشگاهی کشور و قم را برای همکاری‌های علمی بین ایران و ژاپن اعلام کرد.
محمد حیدری شرحی گزارشی از اقدامات مرکز تسهیل گری جهاد دانشگاهی در حمایت و توانمند سازی مهاجران افغانستانی ارائه کرد و افزود: جهاد دانشگاهی کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه کودکان، افراد جویای کار و زنان سرپرست خانوار افغانستانی در قم برگزار می‌کند و تلاش دارد ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی گریبان گیر این افراد وضعیت معیشتی‌شان را با ارائه آموزش‌های کاربردی بهبود ببخشد، چرا که این افراد بخشی از جامعه شهروندان قم را تشکیل می‌دهند و رفع آسیب‌های اجتماعی مربوط به آنان در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ایرانی تاثیر مستقیم دارد.
علی حسینی سرپست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم و محمد رستمی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم نیز در این دیدار هریک طرح‌هایی برای همکاری‌های علمی و اقتصادی با دانشگاه‌های ژاپن و جایکا(JICA) بیان کردند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday