ایرنا/ یگان‌های عملیاتی نیروی‌های نظامی و ارگان‌های دریایی گلستان امروز چهارشنبه مانور جستجو و نجات دریایی(SAR) را در پهنه آبی خلیج گرگان و جزیره آشوراده اجرا کردند.

سرهنگ محمدحسین برجسته‌ملکی  فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن درحاشیه برگزاری این مانور به خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به کثرت مخاطرات در دریای خزر در سال‌های گذشته تعداد زیادی از هموطنان را در اثر سوانح دریایی از دست دادیم که در این راستا طرح ملی امداد و نجات دریایی مانور مشترک با حضور ارگان های ذیربط در امداد و نجات دریایی در محدوده خلیج گرگان ( آشوراده) برگزار شد.
سرهنگ محمدحسین برجسته‌ملکی هدف از  این مانور را ارتقا آمادگی عملیاتی ، افزایش سطح هماهنگی و افزایش کارایی و عملکرد نهادها در حین مواجعه با اتفاقات آتی یادآور شد و گفت: این مانور برای نجات فرضی افراد از شناور مسافری سانحه دیده با توجه به سناریوی از پیش تعیین شده ، اجرا گردیدمعاون دریایی بنادر و دریانوردی استان گلستان هم گفت: این مانور با هدف هماهنگی بین ارگان‌های دریایی و خشکی درخصوص امداد و نجات دریایی برگزار شد.
علی جعفری‌پور افزود: مدیریت مشارکتی ارگان‌ها و بهینه کردن ارتباط هنگام بحران در مانور یاد شده مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی شناخت تجهیزات و توانایی آنها در این مانور را یکی دیگر از اهداف این برنامه اعلام کرد.
در این مانور شناورهای گشت فرماندهی دریابانی، یگان حفاظت منابع آبزی شیلات گلستان ، فرماندهی ناجا، هلال احمر، شناورهای تعاونی قایقرانی بندر ترکمن و بندرگز ، اورژانس و هیئت نجات غریق  گلستان شرکت داشتند.
جزیره آشوراده در سه کیلومتری پهنه آبی خلیج گرگان در حوزه استحفاظی فرمانداری بندرترکمن قرار دارد

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today