ایرنا/ با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر زنجان یک میلیارد تومان از اعتبارات امسال شهرداری برای اجرای برنامه های اربعین اختصاص یافت.

منصور مرادلو، رئیس شورای اسلامی شهر زنجان بزرگداشت اربعین حسینی را یک حرکت فرهنگی و سیاسی توصیف و اظهار کرد: تلاش داریم از این حرکت که برکات زیادی دارد حمایت شود.
منصور مرادلو افزود: هر سال شورا و شهرداری زنجان برای موضوع اربعین بودجه ای را اختصاص می دهد، در این راستا امسال نیز این امر در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار کرد: امسال یک میلیارد تومان برای تامین نیازهای زیرساختی و نیز هزینه برنامه های فرهنگی در اربعین حسینی برای موکب هایی که در سطح شهر زنجان هستند، اختصاص یافته است.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان از برگزاری برنامه پیاده روی جاماندگان اربعین در زنجان خبر داد و افزود: این برنامه با مجوز ستاد مقابله با کرونا در یک مسیر ۱۳ کیلومتری منتهی به مزار شهدای گمنام در گاوازنگ اجرا می شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه گفت: بخشی از اعتبار اختصاص یافته به برنامه های اربعین حسینی برای خرید تجهیزات و تامین زیرساخت ها هزینه می شود.
حسین حمزه‌لوپاک افزود: نگاه ما این است که در مدیریت بحران نیز می توان از ظرفیت موکب ها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در حادثه سیل خوزستان حضور موکب و خدمات رسانی آنها به مردم، تجربه موفقی را رقم زد، یادآور شد: موکب های اربعین پتانسیل قوی و مردمی برای خدمت رسانی در مدیریت بحران را دارند.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today