ایسنا/ استاندار زنجان گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان زنجان باید ۱۰ روز به دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان برای واکسیناسیون کمک ویژه کرده و همه صنوف، کارکنان اداری، واحدهای تولیدی، دانشجویان، معلمان و غیره باید طی این مدت باید واکسن دریافت کنند.

فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس، در رابطه با بازگشایی مدارس، اظهار کرد: بسترهای لازم برای بازگشایی حضور مدارس استان زنجان فراهم می‌شود و واکسیناسیون همه دانش‌آموزان، خدمت‌گذاران آنان و کارکنان حمل و نقل درون شهری در حال انجام است؛ بنابراین والدین نگران فرزندان‌شان نباشند، زیرا آنان نیز همانند فرزندان خودمان هستند.
وی در رابطه با بازگشایی دانشگاه‌های استان زنجان، افزود: واکسیناسیون دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال انجام بوده و دانشجویان غیربومی باید در شهر محل سکونت خود واکسینه شوند زیرا واکسن هر استان مخصوص شهروندان خود است.
این مسئول با اشاره به روند واکسیناسیون و مقایسه پیک پنجم و چهارم کرونا در استان، تصریح کرد: واکسن کرونا وارد شده برای هر گروه هدف در استان زنجان ذخیره شده و از این واکسن‌ها برای تزریق به سایر گروه‌های سنی استفاده نشده به همین دلیل گفته می‌شود در استان واکسیناسیون هوشمندانه انجام شده است.
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان باید طی ۱۰ روز در خصوص واکسیناسیون به دانشگاه‌ علوم پزشکی استان زنجان کمک ویژه کنند، گفت: اکنون ۱.۷ جمعیت هدف استان را واکسینه می‌کنیم که این عدد را باید به بالای ۳.۵ برسانیم.
این مسئول با بیان اینکه همه اصناف و فعالان صنفی در استان زنجان باید طی ۵ روز آتی در برابر کووید۱۹ واکسینه شوند، تصریح کرد: رئیس اتحادیه هر صنف مسئولیت واکسینه شدن گروه هدف خود را دارد و اداره‌کل صمت نیز مسئولیت نظارت بر عملکرد آنان را دارد.
استاندار زنجان با تاکید بر لزوم واکسیناسیون فرهنگیان، دانشجویان، دانش‌آموزان، سپاهیان، نظامیان، نیروهای مسلح و افراد بالای ۱۷ سال در استان زنجان، گفت: مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر مدیران این اداره‌کل مسئولیت مستقیم واکسیناسیون دانش‌آموزان را برعهده دارند.
حقیقی با اشاره به لزوم پوشش بالای واکسیناسیون در مناطق قرمز و سیاه استان، خاطرنشان کرد: فرمانداران باید نسبت به تغییر وضعیت پوشش مناطق قرمز و سیاه از لحاظ درصد پوشش واکسیناسیون اقدام کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today