ایرنا/ نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای خط اصلی انتقال آب بن به بروجن به‌عنوان حیاتی‌ترین پروژه چهارمحال و بختیاری تا ۲ ماه دیگر تکمیل می‌شود.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن با دربرگیری نیمی از جمعیت استان به پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی رسیده است.
وی با اشاره به فعال بودن روند اجرایی طرح انتقال آب بن به بروجن طول خط اصلی طرح را ۱۱۶ کیلومتر اعلام و تصریح کرد: از این میزان تاکنون ۱۰۸ کیلومتر اجرا شده و بقیه در دست انجام است.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت فیزیکی مطلوب تصفیه‌خانه طرح انتقال آب بن به بروجن یادآور شد: حوضچه‌های این طرح تاکنون ۸۰ درصد و ۲ پمپاژ اصلی آن در گردنه زردیال تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
جعفری اظهار کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن مصوبه دولت‌های مربوط به دو رئیس‌جمهوری را دارد و قرار بود در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری برسد.
وی گفت: این طرح در دولت سابق به‌عنوان یکی از ۳۱ طرح ملی انتخاب شد و قرار شد تا پایان فعالیت دولت دوازدهم بهره‌برداری شود که متاسفانه به نتیجه نرسید و اکنون دارای نقصان است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن تا سال ۱۳۹۹ به‌مدت ۲ سال تعطیل بوده است و مسوولان وقت باید نسبت به این موضوع پاسخ‌گو باشند.
جعفری افزود: پس از ۲سال تعطیلی این طرح در سال گذشته با وجود مشکلات  اقتصادی  کشور، پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه اجرای آن ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: اکنون ۲۰۰ متر از مجموع مسیر طرح انتقال آب بن به بروجن در محل آب‌گیر طرح، در حوزه سرزمینی چهارمحال و بختیاری نیست اما رییس مجلس شورای اسلامی، شورای تامین کشور و مسوولان ملی برای انتقال این قسمت به استان قول همکاری داده‌اند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی برای اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن دارای نظر واحد هستند و این طرح را خط قرمز خود می‌دانند.
جعفری گفت: روند اجرایی طرح انتقال آب بن به بروجن به هیچ پروژه دیگری گره نخواهد خود و اجرای آن مشروط به طرح دیگری نمی‌شود.
طرح انتقال آب بن به بروجن آب را برای مصرف آشامیدنی از بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می‌دهد و با بهره‌برداری از آن مشکل آب آشامیدنی اهالی ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون‌بر ۴۶۰ هزار نفر رفع می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم حرکت برنامه‌مند برای توسعه شهرستان بروجن براساس افق سال ۱۴۲۰ افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی موظفند در این راستا برنامه‌های علمی، کارشناسی و عملیاتی خود را ارائه دهند و نقشه راه خود را ترسیم کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به تلاش‌های نظام سلطه و استکبار جهانی برای نشان دادن ناکارآمدی در جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: دولت سیزدهم با حرکت جهادی، مردمی و بدون تشریفات، روند توسعه در کشور را تسریع خواهد کرد.
جعفری یادآور شد: اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به‌زودی برای بررسی مشکلات چهارمحال و بختیاری به استان و شهرستان بروجن سفر می‌کنند.
وی با گرامی‌داشت ۳۱ شهریورماه سالروز دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس به‌عنوان دوران طلایی در جمهوری اسلامی ایران است و در این دوران رزمندگان و جوانان ایرانی با ایستادگی در برابر استکبار جهانی اجازده ندادند ذره‌ای از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اراده و تصمیم کابینه دولت سیزدهم گفت: عقب‌ماندگی‌ها در سطح کشور و استان زیاد و رفع آن نیازمند همت دولتمردان و همچنین تلاش برای بازگشت روحیه اُمید در جامعه است.
جعفری به اقدامات مطلوب در حوزه راه و شهرسازی شهرستان بروجن اشاره و تاکید کرد: رفع مشکل اهالی شهرک سلیم، تامین زمین مورد نیاز برای مسکن رانندگان و کارگران، تکمیل باقی‌مانده جاده چهارخطه سفیددشت به بروجن و ارتقای وضعیت راه‌های ارتباطی روستاها در دستور کار قرار گیرد.
فرماندار بروجن نیز گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی موظفند از تمامی ظرفیت قانونی خود برای رفع مشکلات مردم بهره‌گیری کنند.
مسعود ملکی تصریح کرد: دستیابی به شاخص‌های توسعه‌ای، امنیت، اجتماعی و اقتصادی به فعالیت جمعی، گروهی، انسجام و وحدت نیاز دارد.
وی یادآور شد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی نباید در روند فعالیت کاری خود به امور سیاسی، سلیقه‌ای، شخصی و قومی توجه داشته باشند بلکه باید با تلاش مستمر نسبت به رفع ضعف‌های موجود اقدام کنند.
ملکی پاسخ‌گویی مسوولان دستگاه‌های اجرایی به خواسته‌های مردم و لزوم اجرای مصوبات را ضروری دانست و اظهار داشت: مرخصی و ماموریت مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن باید با هماهنگی فرمانداری و تعیین جانشین باشد.
فرماندار بروجن گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن باید در حوزه کاری خود ساکن باشند و حق ندارند تا زمان سکونت، از خودروهای دولتی برای تردد استفاده کنند.
امام جمعه بروجن نیز گفت: عبور خودروهای سنگین از درون شهر بروجن مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده و باعث آسیب به زیرساخت‌های شهری شده است.
حجت‌الاسلام سید احمدی تاکید کرد: تکمیل سریع‌تر زیرگذر ورودی بروجن از سمت فرادنبه و کمربند شمالی بروجن می‌تواند در مدیریت تردد خودروهای سنگین تاثیرگذار باشد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday