تسنیم/ رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی بارش‌های تابستانه استان 95 درصد بیشتر از نرمال شد؛ اما این بارندگی‌ها نتوانسته کسری 64 درصد بارش استان را جبران کند.

علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حالی بارش های تابستانه استان 95 درصد بیشتر از نرمال شد؛ اما این بارندگی ها نتوانسته کسری64 درصد بارش استان را جبران کند.
وی گفت: از ابتدای تابستان تا امروز حدود 20 میلیمتر باران در استان باریده که این بارش ها 95.1 درصد بیشتر از نرمال است.
ملاشاهی افزود: اگرچه سیستان و بلوچستان تابستان را پرباران سپری کرد؛ اما کم بارشی شدید در پاییز و زمستان سبب شد تا استان سال زراعی را با کاهش 64 دردصدی باران به پایان برساند.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ابتدای سال زراعی تاکنون فقط 35 میلی متر باران در استان باریده که تنها پنج میلیمتر آن مربوط به پاییز و زمستان گذشته بوده است.
ملاشاهی ادامه داد: علاوه بر این، سیستان و بلوچستان در سال زراعی 1400-1399 کم بارش ترین استان کشور نیز شد، به طوری که اختلاف بارش استان با دومین استان کم بارش کشور یعنی هرمزگان معادل 43 درصد بارش های امسال است.
وی اضافه کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود امروز و فردا نیز بارش های همرفتی در برخی مناطق جنوب شرق، مرکز و نیمه جنوبی استان ادامه یابد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today