ایرنا/ رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر وزش باد شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت از روز پنجشنبه است.

مهدی صابری، رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: رگبار باران و رعد و برق روز پنجشنبه و جمعه برای استان پیش بینی می‌شود و به‌کارگیری تدابیر لازم در این زمینه ضروریست.
وی ادامه داد: بارندگی در نیمه شمالی استان بیشتر پیش بینی می شود، ولی وزش باد سراسر اذربایجان غربی به خصوص  مناطق جنوبی را شامل می شود و توام با گرد و غبار است.
صابری با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر احتمال طغیان رودخانه‌هاست، گفت: شهروندان از اتراق و تردد در اطراف مسیل ها خودداری کنند.
وی بیان کرد: صعود به قله ها و ارتفاعات نیز در این دو روز با مخاطره همراه است و لازم تا شهروندان از این اقدام خودداری کنند.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: لازم است تا شهروندان نسبت به محکم کردن سازه های موقت ساختمانی و گلخانه ای نیز اقدام کنند.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین مثبت ۱۲ و ۲۸ درجه سانتی گراد در نوسان بود و تکاب خنک ترین شهر با مثبت هفت درجه و پلدشت گرمترین شهر با مثبت ۳۳ درجه سانتی گراد بوده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today