ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد گفت: عملیات واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا با تزریق واکسن به افزون بر ۵۰ درصد جمعیت هدف در این شهرستان جنوب غربی خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

سید محمد هاشمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد روز پنجشنبه گنجایش روزانه تزریق واکسن کرونا در خلیل‌آباد را ۲ هزار دُز اعلام و بیان کرد: با این حال هم‌اکنون روزانه کمتر از هزار نفر از ساکنان این شهرستان برای تزریق واکسن کرونا به مراکز تعیین شده مراجعه‌ می‌کنند.
وی به کم‌توجهی برخی شهروندان خلیل‌آبادی نسبت به لزوم مراجعه بهنگام برای تزریق واکسن کرونا اشاره و بیان کرد: هم‌اینک ۹ مرکز بهداشتی درمانی و مرکز تجمیعی در این شهرستان دست‌اندرکار انجام واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا هستند. 
مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد افزود: هم‌اکنون با وجود بستری شدن هفت شهروند مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان و قرار داشتن ۳۴ نفر در قرنطینه خانگی، این شهرستان‌ همچنان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.
وی ادامه داد میانگین سنی شهروندان خلیل‌آبادی درگیر ویروس کرونا و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان ۳۵ سال است.
هاشمی گفت: آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خلیل‌آباد همزمان با شتاب در عملیات واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکلهای بهداشتی ظرف هفته جاری رو به کاهش گذاشته است.
وی افزود: بر همین اساس با توجه به روند آماری موجود پیش‌بینی می‌شود شهرستان خلیل‌آباد با ادامه کاهش شیوع ویروس کرونا از وضعیت قرمز خارج شود. 
مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد ادامه داد: با این حال مردم نباید از این واقعیت غفلت کنند که تجمع در قالب دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، عادی‌انگاری کرونا و رعایت نکردن پروتکلهلی بهداشتی پیشگیرانه از عوامل موثر در افزایش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و شیوع ویروس کرونا هستند.
وی هشدار داد تا زمانی که عادی‌انگاری و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی وجود داشته باشد میزان بستری‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ رو به افزایش می‌رود.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری خلیل‌آباد در ۲۴۲ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
براساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۴۷۷ هزار و ۲۲۹ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴
ساعت گذشته مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری در کشور به ۱۱۸ هزار و ۱۹۱ نفر رسیده است. 
همچنین تاکنون چهار میلیون و ۸۴۶ هزار و ۷۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar