ایرنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: بیش از هفت کیلومتر از شبکه‌ تغذیه‌ روستاهای مسیر جزیره اسلامی که به دلیل ریزگردهای نمکی دچار فرسودگی شده بود، اصلاح و بازسازی شد.

عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اظهار کرد: در سالیان گذشته بر اثر خشک شدن دریاچه ارومیه و شیوع ریزگردهای نمکی، تجهیزات و تاسیسات مرتبط با شبکه‌ توزیع برق که در مجاورت دریاچه قرار دارد به‌ شدت دچار آسیب شده است.
وی با اشاره به بازدید اخیر کارشناسان از وضع خطوط برق در این مناطق، افزود: مقرر شد تجهیزاتی که بیشترین آسیب را در این مسیر دیده‌ است، در اسرع وقت اصلاح شود و پایه‌های بتنی که در وضعیت بسیارنگران کننده‌ای قرار داشت، در اولویت نخست قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز بیان کرد: متاسفانه ریزگردهای نمکی سبب فرسایش شدید پایه‌های بتنی شده و شبکه‌ فشار متوسط تغذیه‌کننده‌ هفت روستا را در آستانه‌ فروپاشی قرار داده است.
به گفته‌ وی همکاران مدیریت توزیع برق شهرستان اسکو در اواخر سال ۱۳۹۹ با اهتمام و پیگیری‌های مجدانه، پروژه‌ اصلاح مرحله اول پایه‌های مذکور را آغاز کردند و در کمتر از یک ماه دو کیلومتر از شبکه‌ فشار متوسط را با تعویض ۳۸ اصله پایه‌ بتنی به اتمام رساندند.
کاظمی یادآور شد: برای افزایش تاب‌آوری پایه‌ها در شرایط خاص منطقه، پایه‌های اصلاحی به صورت قیراندود ساخته شد و امید می‌رود مراحل دوم و سوم این طرح و سایر طرح‌های روستایی دارای اولویت در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today