فارس/ رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ورود ۶۲ هزار دُز واکسن به استان گفت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۵ سال به بالا از امروز آغاز شده است.

محسن رضائیان، رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص موجودی واکسن در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: روز گذشته ۵۰ هزار دُز واکسن سینوفارم، ۱۰ هزار دُز برکت و ۲ هزار دُز اسپوتنیک وارد استان شده و هیچ‌گونه کمبود واکسن نداریم.
وی با اشاره به کاهش سرعت واکسیناسیون طی دو روز گذشته گفت:هدف‌گذاری ما تزریق روزانه حدود ۱۰ هزار دُز واکسن بود که با توجه به کاهش که در موجود واکسن داشتیم این آمار هم کاهش داشت و به حدود ۵ هزار دُز در روز رسیده بود که با توجه به ورود واکسن سینوفارم، برکت و اسپوتنیک انتظار می‌رود به مانند گذشته شاهد سرعت در واکسیناسیون باشیم.
رییس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد از فعال بودن همه مراکز واکسیناسیون در استان حتی در ایام تعطیل خبر داد و افزود: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۵ سال به بالا از امروز پنجشنبه اول مهر در استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شده و دانش‌آموزان واکسن سینوفارم دریافت می‌کنند.
رضائیان در خصوص واکسیناسیون زیر ۱۵ ساله‌ها گفت: هنوز وزارت بهداشت در این خصوص  چیزی اعلام نکرده و در صورت اعلام وزارتخانه آمادگی واکسیناسیون دانش‌آموزان زیر ۱۵ سال وجود دارد.
وی به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان تا ظهر امروز اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۵۱۶ هزار و ۴۲۸ دُز واکسن تحویل استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.
رئیس گروه بیماری‌های مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تعداد  افراد واکسینه شده طی ۲۴ ساعت گذشته در نوبت اول ۲ هزار و ۹۴۲ نفر و افراد واکسینه شده نوبت دوم ۲ هزار و ۶ نفر بودند که در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵ هزار و دو نفر واکسن تزریق شد.
رضائیان با اشاره به تعداد کل افراد واکسینه شده نوبت اول گفت: تاکنون ۳۰۴ هزار و ۴۴۲ نفر در نوبت اول و ۱۴۳ هزار و ۷۱۰ نفر در نوبت دوم واکسن دریافت کردند و در مجموع ۴۴۸ هزار و ۱۵۲ دُز واکسن تزریق شده است.
وی با اشاره به خالص موجودی واکسن استان گفت: ۵۷ هزار و ۸۷ دُز واکسن بدون پرت در استان وجود دارد، ضمن اینکه ۸۸.۵ درصد واکسن تحویلی به استان تزریق شده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today