برنا/ ۴ مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۳۴ نفر رسید.
 
مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: روز گذشته ۲۴۳ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۵۳ بیمار جدید شامل ۱۶ بستری و ۳۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۶ مورد از بیرجند، ۸ مورد از طبس، ۲ مورد از سرایان، ۶ مورد از قائنات، ۱ مورد از فرودس، ۲ مورد از نهبندان، ۲ مورد از سربیشه، ۳ مورد از درمیان، ۳ مورد از زیرکوه و ۳ مورد از خوسف بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۴۸۴ تست سریع کرونا ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۱۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۰۶ نفر کرونا مثبتند.
مهدی زاده گفت: از این تعداد ۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته ۴۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۵۴ بیمار شامل ۲۱ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۹ هزار و ۸۶۱ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۸۵ هزار و ۲۸۹ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۱ هزار و ۱۰۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده افزود:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۳۱۵ هزار و ۹۰۴ نفر واکسن نوبت اول و ۱۶۸ هزار و ۳۸۱ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today