صدا و سیما/ معاون آموزش و پرورش استان یزد گفت: امسال تعداد ۳۰ هزار و ۴۹۰ دانش آموز کلاس اولی سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

سعیده بهادرزاده، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه اولویت آموزش و پرورش، آموزش حضوری است، گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد ۳۰ هزار و ۴۹۰ دانش آموز کلاس اولی سال تحصیلی خود را آغاز کردند، که این آمار حدود دو هزار نفر بیشتر از پیش بینی قبلی است. 
وی با بیان اینکه امسال حدود هفت هزار دانش آموزش پیش دبستانی نیز به مدرسه رفتند، افزود: از شنبه سوم مهرماه، هر مدرسه‌ای که شرایط لازم را برای حضور دانش آموزان داشته باشد باید وضعیت خود را در شورای منطقه بررسی کرده و به آموزش و پرورش منطقه اعلام کند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تأکید کرد: آموزش حضوری هیچ گاه نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شده و در بهترین حالت ۵۰ تا ۶۰ درصد مفاهیم آموزش داده نمی‌شود.
بهادرزاده با اشاره به بازگشایی کامل مدارس پس از تکمیل واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان اظهار کرد: خانواده‌ها علاوه بر همراه کردن ملزومات بهداشتی با دانش آموز در مدرسه، در صورتی که دانش آموز دچار بیماری، هر چند اندک باشد از حضور وی در مدرسه پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه در مجموع ۱۴۹ هزار و ۴۲۷ دانش آموز یزدی در دوره ابتدایی تحصیل می‌کنند، افزود: به جز دانش آموزان مقطع اول، اولویت آموزش‌های حضوری با دروس عملی و کارگاهی به ویژه در هنرستان‌ها است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today