راهبرد معاصر/ علی لندی، نوجوان شجاع و فداکار ایذه‌ای و قهرمان ملی درگذشت.

علی لندی ۱۵ ساله و اهل شهرستان ایذه استان خوزستان در پی یک حادثه آتش سوزی در ایذه با ایثار و از خودگذشتگی جان دو زن را نجات داد و خود دچار سوختگی شدید شد.

علی لندی به دلیل سوختگی زیاد بستری و پس از اقدامات اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز برای سیر مراحل درمان خود به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام می‌شود.
این قهرمان ملی و نوجوان شجاع ایذه‌ای پس از چند روز بستری در بیمارستان دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد.
مهمانان ویژه بر بالین علی لندی
روز یکم مهرماه جمعی از شخصیت‌های مذهبی و هنرمندان به عیادت علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای که برای نجات جان دیگران به دل آتش زده بود و خود دچار ۸۵ درصد سوختگی درجه سه شده بود رفتند.
در این دیدار حجت‌الاسلام موسی فرد نماینده، ولی فقیه استان خوزستان و شهردار اهواز نیز حضور داشتند و برای سلامتی علی لندی دعای خیر کردند.

امینی شهردار اهواز ضمن قدردانی و تشکر از خدمات و تلاش‌های مجاهدانه و شبانه‌روزی تمامی پرسنل مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم(ع) به ویژه کادر درمان برای این نوجوان قهرمان آرزوی شفای عاجل کرد.
 
جمعی از هنرمندان مطرح صدا و سیما همچون دکتر سید بشیر حسینی چهره شناخته شده تلویزیون و برنامه عصر جدید و محمد مسلمی مجری و بازیگر برنامه کودک فیتیله با حضور بر بالین علی لندی از او عیادت کردند، در این دیدار سید بشیر حسینی علی لندی را قهرمان عصر جدید و نسل جوان خطاب و از این پسر قهرمان دلجویی کرد.

یک مکان ورزشی در ایذه به نام "علی لندی" نام‌گذاری می‌شود
افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با هماهنگی اداره ورزش ایذه یکی از مکان‌های ورزشی شهرستان ایذه را به زودی به نام علی لندی نام‌گذاری و ثبت می‌کند. ضمن این که در کنار این سالن ورزشی، تابلویی با عکس این قهرمان نصب می‌شود و کار بزرگ این نوجوان فداکار شرح داده می‌شود.
وی افزود: شرح زندگی نامه و کار بزرگ علی لندی در راستای الگوسازی برای نسل جوان و ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی بوده که نشات گرفته از روحیه پهلوانی است و همه ما باید خوشحال باشیم و به خود ببالیم که بازماندگان نسل ایثارگر دیروز که هشت سال دفاع مقدس را با افتخار پشت سرگذاشته و از آب و خاک کشور دفاع کردند، امروز نیز همچون علی لندی‌ها هستند و برای نجات سرزمین و جان هموطنان خود آمادگی ایثار و فداکاری را دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز در راستای تقدیر از این نوجوان شایسته و پاسداشت این اقدام ارزشمند، نسبت به ثبت و نام گذاری یکی از اماکن ورزشی شهرستان ایذه اقدام می‌کند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today