ایرنا/ فرماندار ویژه خرمشهر با تاکید بر بسته بودن مرز شلمچه بر روی زائران گفت: تعداد زیادی از زائران اربعین حسینی که برای سفر به عراق به مرز شلمچه مراجعه کرده بودند بازگردانده شدند.

محمد حیدری، معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر اظهار کرد: با وجود اعلام بسته بودن مرز شلمچه به روی زائران، هزاران نفر از زائران اربعین برای ورود به عراق در این مرز حضور یافتند.
وی بیان کرد: مرز شلمچه همچنان بسته است و امکان تردد به کشور عراق در هیچ شرایطی امکان پذیر نیست و این مرز نمی‌تواند پذیرای زائران حسینی باشد.
فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از شب گذشته شاهد ازدحام جمعیت زائران در مرز شلمچه بودیم که با وجود توصیه مرزبانان و مسئولان برای بازگشت، اصرار به عبور از مرز داشتند.
حیدری با بیان اینکه پس از صحبت با زائران آنها متقاعد به بازگشت از مرز شدند ادامه داد: چندین دستگاه اتوبوس شهری خرمشهر برای بازگشت زائران از مرز شلمچه به خرمشهر اختصاص یافت و اکنون آنها در حال مراجعه به شهرهای خود هستند.
وی گفت: از همه عاشقان حسینی تقاضا می‌کنیم برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به هیچ وجه به مرزهای زمینی از جمله مرز شلمچه مراجعه نکنند.
کشور عراق برای اربعین امسال با ورود هوایی ۶۰ هزار زائر ایرانی با شرایط خاص موافقت کرده است.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today