مهر/ امام جمعه خرمشهر از افرادی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی دارند اعم افراد دارای ویزا یا دیگر افراد درخواست کرد که از مراجعه به مرز شلمچه بپرهیزند.

حجت الاسلام محمدجواد عادل پور، امام جمعه خرمشهر اظهار کرد: از مردم کشور خواهش می‌شود که به مرز شلمچه مراجعه نکنند چرا که مرز بسته است و امکان عبور از طریق مرز زمینی فراهم نیست.
امام جمعه خرمشهر، مخالفت دولت عراق را با پذیرش زوار از راه زمینی را یادآور شد و گفت: دولت عراق تنها با صدور ۶۰ هزار ویزا موافقت کرده و تلاش‌های ایران برای افزایش سهمیه بی‌نتیجه بوده و این ویزاها هوایی است؛ بنابراین از طریق زمینی امکان ورود به کشور عراق فراهم نیست.
وی ادامه داد: افرادی که موفق به دریافت ویزای هوایی شده‌اند از مراجعه به مرز شلمچه برای گذر زمینی بپرهیزند چرا که تلاش‌های مسئولان شهرستانی و استانی برای گذر دارندگان ویزای هوایی از طریق زمینی و از راه شلمچه، بی‌ثمر ماند و این امر امکان‌پذیر نیست.
حجت الاسلام عادل پور همچنین بر صادر نشدن ویزا در مرز شلمچه تأکید کرد و گفت: هیچ ویزایی در این مرز صادر نشده و مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار را تنها از منابع رسمی دنبال کنند.
وی در خصوص صدور ویزای اضطراری نیز توضیح داد: تعداد کمی ویزای اضطراری از سوی دولت عراق و تنها برای کسانی که با دولت عراق در ارتباط بودند، صادر شده است و این موضوع هیچ ارتباطی به کشور ایران ندارد.
امام جمعه خرمشهر از مردم خرمشهر درخواست کرد که پذیرایی زائران حسینی باشند که به هر دلیلی به مرز شلمچه مراجعه کرده‌اند.آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today