تسنیم/ باورهای غلط، واکسیناسیون مادران باردار نطنزی را تحت تأثیر قرار داده است به نحوی که تنها ۲۰ درصد مادران باردار نطنزی واکسن کرونا را دریافت کردند.

حامد باقری، رئیس مرکز بهداشت نطنز اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید19، واکسیناسیون است و واکسیناسیون مادران باردار در شهرستان نطنز از اواسط مرداد ماه سال جاری با تزریق واکسن سینوفارم آغاز شده است، اما متاسفانه تاکنون فقط حدود 20 درصد زنان باردار واجد شرایط دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسینه شده‌اند.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 40 درصد زنان باردار به بیماری کرونا در شهرستان نطنز به کرونا مبتلا شدند به نحوی که 60 مورد مادران باردار مشکوک شناسایی و 24 مورد مثبت بودند و هفت مورد بستری به ثبت رسیده است.
رئیس مرکز بهداشت نطنز با بیان اینکه از تمامی مادران واجد شرایط درخواست داریم جهت دریافت اطلاعات و مشاوره‌های لازم به نزدیکترین پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت محل سکونت مراجعه کنند، تصریح کرد: با القای باورهای غلط مانع از واکسیناسون مادران باردار نشوند و سلامتی آنان به خطر نیفتد.
همچنین علی شریفی، مدیر شبکه بهداشت و درمان نطنز با اشاره به اینکه تب و کاهش اکسیژن خون ناشی از بیماری کرونا می‌تواند منجر به عوارض جنینی، ناهنجاری‌های جنین، زایمان زودرس، سقط خود به خودی، پارگی زودرس کیسه آب و حتی مرگ جنین شود، اظهار کرد: واکسن سینوفارم حاوی ویروس کشته شده است و از جفت عبور نمی‌کند، بنابراین مادران نگران عوارض واکسن بر روی جنین نباشند.
وی افزود: در صورتی که مادران در زمان تزریق از بارداری خود اطلاع نداشتند نگران نبوده و دوز دوم با ترجیح مادر در فاصله 28 روز یا پس از هفته 12 بارداری تزریق می‌شود و در این زمینه جای نگرانی نیست و مادران باردار با مشورت پزشک خود نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today