باشگاه خبرنگاران/ رئیس هلال احمر کنگان گفت: یک فروند لنج تجاری با ۶ سرنشین در ۱۵ مایلی اسکله این شهر از غرق شدن نجات یافت.

عبدالحسین طاهری، رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان بیان کرد: ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه پنجشنبه اول مهر ۱۴۰۰ اعلام شد یک فروند لنج تجاری با ۶ سرنشین که از کنگان به مقصد یکی از کشور‌های عربی در حرکت بوده است در ۱۵ مایلی اسکله این شهر روبه‌روی فاز ۱۳ پارس جنوبی دچار آبگرفتگی شده است.
وی افزود: بلافاصله گروه امداد و نجات دریایی شامل امدادگران و نجاتگران به محل حادثه اعزام شدند و در تاریکی شب با یک فروند قایق فنتیل نجات، در شرایطی که دریا مواج بود پس از یک ساعت به محل حادثه رسیدند.
رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان ادامه داد: پس ارزیابی اولیه و اطمینان از سالم بودن ملوانان، با استفاده از تجهیزات و موتور آب به تخلیه آب از لنج کمک کردند.
طاهری گفت: در این عملیات دریایی گروه‌‎های عملیاتی ناجی اداره بندر و دریانوردی، دریابانی کنگان، نیروی دریایی سپاه و نیرو‌های مردمی نیز مشارکت داشتند و لنج آسیب دیده به وسیله یک لنج باری دیگر به اسکله کنگان انتقال داده شد.
وی عنوان کرد: عملیات امدادونجات ساعت یک بامداد امروز جمعه دوم مهر پایان یافت.
رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان از ناخدای لنج‌ها خواست قبل از عزیمت به سفر دریایی، از ایمن و سالم بودن لنج‌های خود اطمینان یابند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar