ایرنا/ سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد، راه اندازی و افزودن تکنولوژی ۴G بر بستر فرکانس ۲۱۰۰ مگاهرتز، ناپایداری شبکه برق و سرقت از سایت ها را از جمله دلایلی برشمرد که سبب خروج برخی سایت ها از سرویس دهی و ایجاد اختلال در شبکه همراه استان شده است.

سید محمدهادی امیری، سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شبکه همراه اول استان و تکنولوژی ۴G از فرکانس های ۱۸۰۰ و ۲۶۰۰ مگاهرتز استفاده می شد، لذا جهت بهبود کیفیت دیتا و بالا بردن سرعت اینترنت، اقدام به راه اندازی و اضافه کردن تکنولوژی جدید ۴G بر بستر فرکانس ۲۱۰۰ مگا هرتز کردیم.
وی افزود: این تکنولوژی به کمک سایر تکنولوژی های قبل در بهبود سرعت کمک شایانی خواهد کرد.
امیری تصریح کرد: با تمام مشکلات و تحریم های موجود، این پروژه بزرگ در دست اجراست و پیگیری های زیادی جهت تامین سخت افزار و تجهیزات مورد نیاز انجام شده و تیم شبکه موبایل به صورت شبانه روزی در حال راه اندازی این سرویس جدید می باشند.
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در طول مدت زمان راه‌اندازی این پروژه یکسری اختلالات در شبکه وجود خواهد داشت که به‌زودی مرتفع می شود.
وی به دو علت  دیگر اختلال در شبکه همراه اول اشاره کرد و گفت: ناپایداری شبکه برق در استان، باعث خاموشی سایت های موبایل می شود و همچنین سرقت از سایت ها در حومه شهر باعث شده تعدادی از سایت ها از سرویس دهی خارج شوند و رفع خرابی تک تک این سایت ها در دست اقدام است.
امیری بیان کرد: با تمام این مشکلات، تحریم‌ها، نبود قطعات و سخت افزارها، هدف ما رفع نگرانی هم استانی ها از سرعت اینترنت در زمان بازگشایی مدارس و کلاس های درس دانش اموزان و دانشجویان عزیز خواهد بود.وی ضمن قدردانی از صبر و حوصله مشترکین عزیز، بابت این اختلالات از تک تک هم استانی ها عذرخواهی و اظهار کرد: رفع این اختلاف در دستور کار و پیگیری جدی است.
سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در کنار مردم استان خواهیم بود و تمام تلاش خود را جهت تامین بستری امن و سرعتی مناسب جهت پیشرفت دانش اموزان و پیشرفت کشور خود خواهیم کرد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today