صدا و سیما/ دفتر نخست وزیری عراق برابر قانون و برای ورود زوار ایرانی اربعین به این کشور که فقط امشب و در مرز مهران(زرباطیه) هستند تسهیلاتی در نظر گرفت.

این تصمیم در پی بازدید رئیس کل گذرگاه‌های مرزی عراق از گذرگاه مهران(زرباطیه) و بازدید از زائران ایرانی مستقر در پشت مرز مهران اتخاذ شد.
در اطلاعیه دفتر نخست وزیری عراق فقط به مرز مهران اشاره شده است؛ و فقط زواری که ویزای معتبر دارند و فقط امشب در مرز مهران هستند، می‌توانند وارد شوند. این تسهیلات برای سایر روز‌ها و دیگر مرز‌ها در نظر گرفته نشده است.
پیشتر؛ امید کوثری فر، دبیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشورمان، از زائران اربعین خواست که به هیچ وجه برای سفر به عراق به مرز‌های زمینی مراجعه نکنند.
کوثری با بیان اینکه در ابتدا قرار بود که از طریق ۶ فرودگاه انتقال زائرین به عراق برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین انجام شود، ولی با توجه به افزایش تعداد زائران و تراکم موجود در این زمینه این رقم به ۱۴ فرودگاه افزایش پیدا کرد، گفت: در حال حاضر از طریق ۱۴ فرودگاه در شهر‌های مختلف انتقال زائران برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی انجام می‌شود و این روند برای بازگشت نیز ادامه خواهد داشت.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/