رویداد ایران/ مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: بهزیستی قادر به تامین هزینه‌های چهار نفر از هر 10 معتاد است، چراکه اعتبارات استانی و کشوری پاسخگوی هزینه‌های درمان همه معتادین مراجعه کننده نیست.

سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بهزیستی استان با 45 مرکز درمان، بازتوانی و کاهش آسیب معتادان اعم از اقامتی و سرپایی در سال گذشته 9 هزار و 500 نفر از معتادان را تحت پوشش قرار داده است. 
وی با اشاره به هزینه‌های بالای درمان اعتیاد، گفت: بسیاری از معتادانی که برای درمان به مراکز اقامتی بهبودی بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مراجعه می‌کنند امکان پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند، از طرفی نیز با توجه به اینکه درمان هر معتاد در مراکز اقامتی بین یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومن هزینه در بردارد بهزیستی به عنوان دستگاه متولی در امر درمان اعتیاد و حمایت از نیازمندان، به دلیل کمبود اعتبارات ملی در بخش یارانه درمان نیازمندان دچار مشکلات عدیده‌ای بوده و به دلیل بالا بودن افراد نیازمند متقاضی درمان و کمبود اعتبارات درمان این افراد با مشکل مواجه می‌سازد که نیاز است خیرین در  امر تامین درمان افراد نیازمند به بهزیستی کمک کنند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی افزود: در حال حاضر بهزیستی قادر به تامین هزینه‌های چهار نفر از هر 100 معتاد است چراکه اعتبارات استانی و کشوری پاسخگوی هزینه‌های درمان همه معتادین مراجعه کننده نیست. 
فریور با اشاره به صدور حکم تامین هزینه‌های درمان معتادین به عنوان حکم جایگزین حبس مجرمین توسط قاضی سلماسی، بیان کرد: از امام جمعه ارومیه درخواست می‌شود که این رسم نیکو را به سایر دستگاه‌های متولی و قضات توصیه کنند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: با توجه به بالا بودن هزینه‌های درمان، ساماندهی معتادان متجاهر و پاسخ به مطالبات مردم در امر ساماندهی و در راستای اجرای سیاست‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر ورود دستگاه‌های متولی درمان معتادان، دستگاه‌های قضایی و انتظامی و بهزیستی و همچنین مشارکت مردم را می‌طلبد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با هماهنگی دادستان استان و پیگیری‌های بهزیستی یک خیر ارومیه‌‌ای، قول هزینه درمان و نگهداری 90 معتاد متجاهر را داده که قسمتی از این هزینه‌ها به حساب مشارکت‌های مردمی پرداخت شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today