ایسنا/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از آغاز تحصیل ۱۸۰ هزار دانش آموز در استان هم زمان با شورع سال تحصیلی جدید خبر داد.

مهدی مودی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای فرهنگیان استان تا نیمه مهر ماه به پایانه می‌رسد تا نگرانی‌ها از بابت سلامت این افراد برطرف شود.
وی افزود: آیت الله رئیسی رئیس جمهور نیز گفته است که واکسیناسیون دانش آموزان مهر ماه امسال آغاز و تلاش می‌شود تا سریع‌تر به اتمام برسد؛ به همین دلیل ما نیز شرایط لازم برای تزریق واکسن مناسب به دانش آموزان را داریم.
مودی ادامه داد: با آغاز سال تحصیلی جدید، بیش از ۲۸۰ هزار دانش آموز در هشت هزار کلاس درس و دو هزار مدرسه به تحصیل می‌پردازند تا آموزش‌ها به صورت رسمی آغاز شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه از امسال مسئولیت مهدهای کودک و پیش دبستانی نیز با آموزش و پرورش است گفت: ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان نیز امسال در خراسان شمالی انجام می‌شود و مسئولیت آن‌ها با آموزش و پرورش خواهد بود.
وی اظهار کرد: پیش بینی ما این است که امسال علاوه بر دانش آموزان پایه اول، حدود ۲۰ هزار نوآموز نیز در مراکز مختلف سطح استان داشته باشیم.
مودی همچنین بیان کرد: از امروز آموزش حضوری در ۲۰ درصد از مدارس استان که دارای جمعیت پایین بوده و بیشتر آن‌ها در مناطق روستایی و عشایری است آغاز می‌شود و به تدریج در سایر مدارس نیز انجام می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از والدین دانش آموزان درخواست کرد تا همانند سال گذشته که به عنوان معلم یار به آموزش دانش آموزان کمک کردند، امسال نیز یاری گر معلمان در آموزش به فرزندان خود باشند.
مودی همچنین از مدیران مدارس خواست تا از نظرات اولیاء دانش آموزان بهره کافی را برده و شورای مدرسه و کمیته سلامت را تشکیل دهند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today