برنا/ فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه مرز شلمچه برای عبور زوار اربعین همچنان مسدود است، گفت: نقل قول های منتشرشده از سوی بنده مبنی بر تردد زوار از این پایانه مرزی، قویا تکذیب می شود.

محمد حیدری، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر دقایقی قبل ضمن تاکید بر اینکه نقل قول های منتشر شده در برخی رسانه از بنده مبنی بر بازگشایی مرز زیارتی شلمچه تکذیب می شود، اظهار کرد: هیچ گونه ابلاغی از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی مبنی بر بازگشایی مرز شلمچه ابلاغ نشده و همچنان مرز شلمچه به منظور عبور زائران اربعین حسینی بسته است.
او با بیان اینکه برخی از زوار که پیش از این راهی این مرز شده بودند، بازگردانده شدند، گفت: از مردم می خواهیم به سوی مرز شلمچه حرکت نکنند، چراکه مرز برای تردد زوار اربعین بسته است و بازگردانده می شوند.
فرماندار ویژه خرمشهر در پاسخ به این سوال که تعدادی زوار از مرز شلمچه و بدون ویزا عبور کرده و یا در حال عبور هستند، افزود: سیاست های ابلاغی تا کنون مبنی بر عدم خروج زوار از این پایانه مرزی است چه با ویزا چه بدون ویزا و هر گونه خروج غیرقانونی تلقی می شود و پیگرد دارد.
نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: بنده ضامن برخی زد و بند و دلالی هایی که اتفاق می افتد و کلیپ هایی تهیه و منتشر می کنند، نیستم و در صورت مشاهد قطعا برخورد خواهد شد.
حیدری در پایان تصریح کرد: مرز شلمچه همچنان برای تردد زائران چه دارای کارت واکسیناسیون و چه دارای تست منفی کرونا هستند، مسدود است و محبان اباعبدالله اخبار موثق را فقط از رسانه های رسمی پیگیری کرده و از حضور در مرز شلمچه خودداری کنند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today