مهر/ مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۱۲۴ میلیون و ۹۲۴ هزار تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شده است.

حسین بلوکی، مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: این میزان تردد نسبت به مدت مشابه پارسال ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی افزود: این تعداد تردد خودروها توسط ۸۴ دستگاه تردد شمار آنلاین در جاده‌های مختلف استان ثبت شده است.
مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه از کل تردد ثبت شده ۱۴ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۶ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است، اظهار کرد: در این بازه زمانی مسیرهای رفت و برگشت ایلخچی تبریز با ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تردد، صوفیان تبریز با ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تردد و آذرشهر ایلخچی با ۶ میلیون و ۷۲۱ هزار تردد، پرترددترین جاده‌های استان بودند.
وی گفت: مسیرهای بناب- مراغه، ملکان- بناب، خواجه- تبریز و تبریز- خواجه نیز از دیگر پرترددترین جاده‌های استان بودند.
بلوکی خاطرنشان کرد: میزان سرعت غیرمجاز خودروهای ترددکننده جاده‌ای در این مدت بیش از ۶ درصد کل ترددها و میزان عدم رعایت فاصله طولی خودروها ۱۸ درصد بود.
مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی یادآوری کرد: در نیمه نخست امسال ۱۸۷ هزار و ۵۲۲ مورد تماس تلفنی با مرکز تلفن گویای ۱۴۱ این اداره کل برقرار شده است که کارشناسان این مرکز پاسخ لازم را داده‌اند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today