ایرنا/ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: امید است تزریق واکسن کرونا در استان طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به ۱۰۰ هزار دُز در روز افزایش یابد.

حجت الله غلامی، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار کرد: با هماهنگی انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تلاش می‌شود تا توزیع واکسن کرونا در روز به ۱۰۰ هزار دُز در استان برسد و بالای ۹۰ درصد از جمعیت روستاها و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر تا این هفته واکسینه شوند.
وی با اشاره به جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز برگزار شد، افزود: رییس جمهوری بر رسیدن پوشش سطح واکسیناسیون در کشور به ۷۰ درصد تاکید کرد و استان‌ها نیز در این مسیر باید برنامه ریزی کنند.
غلامی با بیان اینکه با واکسیناسیون حداقل ۷۰ درصد جمعیت کشور می‌توان برای رفع محدودیت‌ها و شروع فعالیت کسب و کارهای مختلف برنامه ریزی کرد، افزود: همچنین این موضوع با توجه به آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا آبان امسال مورد تاکید است.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود و خروج به کشور نیز فقط با تست کرونا(PCR) و داشتن کارت واکسیناسیون امکانپذیر است، خاطرنشان کرد: همه زائران اربعین در هنگام بازگشت به کشور باید تست کرونا بدهند.
وی گفت: همچنین در جلسه امروز بر تقویت اجرای طرح شهید سلیمانی به‌منظور رصد بیماران و پیشگیری از موج بعدی بیماری کووید-۱۹ تاکید شد.
غلامی با بیان اینکه فرصت ثبت نام تسهیلات کسب و کار و ودیعه مسکن تا آذر امسال تمدید شد، اظهار کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای کمک ودیعه مسکن و ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات کسب و کار در کشور در نظر گرفته شده است که اصفهان نیز متناسب با جمعیت خود از آن سهم دارد.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به اینکه در زمان حاضر چهار شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کرونایی(خطر متوسط) و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی(پر خطر) قرار دارند و آمار مبتلایان به کرونا در استان کاهشی است، افزود: در زمان حاضر برای تردد بین شهری در سطح استان ممنوعیت وجود ندارد؛ اما تردد به شهرهای قرمز ممنوع است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today