شبستان/ مدیرعامل کارخانه چدن خوسف گفت: با راه اندازی مجدد واحد تولید چدن و کک کارخانه چدن خوسف، ۲۶۱ کارگر بیکار و تعدیل شده کارخانه چدن خوسف دوباره به چرخه اشتغال بازگشتند.
 
«سیدحسن جعفری»، مدیرعامل کارخانه چدن خوسف اظهار کرد: کارخانه چدن خوسف بعد از تعطیلی های چندین ماهه با ورود سرمایه گذاران و متخصصان چینی مجدد راه اندازی شده است.
مدیرعامل کارخانه چدن خوسف از برگشت تمامی کارگران کارخانه چدن خوسف طی 10 روز گذشته خبر داد و افزود: 261 کارگر این مجموعه با راه اندازی مجدد، دوباره به کار گیری شده اند، همچینن این مجموعه دارای 78 مهندس چینی است که به کشور ایران باز گشته اند.
جعفری از راه اندازی واحد تولید چدن و کک کارخانه چدن خوسف خبر داد و گفت: این واحدها بعد از حل مشکل، راه اندازی و در سه شیفت کار می کنند.
وی با اشاره به وضعیت کارخانه فولاد این مجموعه، اضافه کرد: 90 درصد کارهای واحد تولید فولاد این مجموعه انجام شده است و با توجه به مصوبه استاندار مبنی بر تخصیص پساب به شهرک شهید رحمانی خوسف، امیدواریم هرچه زودتر اقدامات اداری و مصوبه آبفا عملیاتی شود تا این واحد وارد فاز تولید شود.
مدیرعامل کارخانه چدن خوسف از نیاز 30 لیتر آب بر ثانیه برای واحد تولید فولاد خبر داد و گفت: ارزیابی زیست محیطی در حال انجام است و طی سه ماه آینده یکی از فازهای تولید فولاد به بهره برداری می رسد.
جعفری گفت: استاندار خراسان جنوبی در جریان بازدید از واحد چدن کویر خاوران، از مدیران این شرکت صنعتی خواست حداکثر تا پایان تیرماه نسبت به راه اندازی واحد چدن اقدام کنند، و در صورت راه اندازی مجدد کارخانه چدن تا حداکثر دو ماه آینده، برای آسفالت و تأمین آب کارخانه چدن و مجموعه فولاد مساعدت می شود.
وی ادامه داد: با تاخیر دو ماهه در راه اندازی کارخانه چدن، امیدواریم مسئولان هم با تاخیر برای آسفالت و روشنایی معابر اقداماتی انجام دهند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today