مهر/ بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر(س)» شهرکرد در سال ۹۳ کلنگ زنی شده است که مسئولان این مرکز از افتتاح آن تا دو سال آینده خبر می‌دهند.

کلنگ بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر(س)» شهرکرد در سال ۱۳۹۳ بر زمین خورد و عملیات ساخت‌وساز این طرح با آورده سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک‌های خیران شروع شد اما با گذشت چند سال طرح الحاقی به دلیل کمبود اعتبار پیشرفت چندانی نداشت.
بر اساس پیش‌بینی‌ها برای ساخت بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر(س)» شهرکرد بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال گذشته از تعریف ردیف بودجه ملی برای این طرح خبر داد.
زیربنای ساختمان این طرح بیش از ۱۶ هزار مترمربع است که در شش طبقه ساخته می‌شود.
پرتودرمانی و تصویربرداری، اورژانس، شیمی‌درمانی، سرم تراپی، CCU، ICU و بخش‌های جراحی از جمله بخش‌های ساختمان الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر(س)» شهرکرد است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تیرماه امسال با اشاره به اجرای این پروژه در قالب ۲۳۰ تخت، افزود: از این تعداد ۱۰۱ تخت بستری، ۳۰ تخت ای سی یو، ۲۶ تخت سی‌سی‌یو، ۴۲ تخت فوریت‌های اورژانس و ۳۱ تخت سرم تراپی است.
به گفته علی ضامن صالحی فرد بر اساس برآوردهای انجام‌شده، کل اعتبار موردنیاز برای تجهیز و بهره‌برداری از این پروژه بالغ‌بر ۲۵۰ میلیارد تومان است.
وی از تخصیص مبلغ ۳۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به پروژه بخش الحاقی مرکز آموزشی و درمانی هاجر(س) شهرکرد خبر داد و پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۴۵ درصد اعلام کرد.
در این ویدئو توضیحات دکتر احمد رئیسی رئیس مرکز آموزشی درمانی «هاجر(س)» شهرکرد در مورد این پروژه را می‌بینید.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday