صدا و سیما/ همزمان با اربعین حسینی دو پایگاه اهداء خون در مشهد برای پذیرش اهداکنندگان خون فعال است.

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای پایگاه‌های فعال اهداء خون در  ایام سوگواری اربعین حسینی را اعلام کرد. 
براساس این اطلاعیه در روز دوشنبه، ۵ مهر ماه مصادف با اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی(ع) پایگاه اهداء خون مستقر در مرکز رفاهی دانشگاه واقع در خیابان دانشگاه روبه‌روی خیابان کفایی و پایگاه اهداء خون ثامن واقع در ابتداء بازارچه شهید آستانه پرست ورودی حرم مطهر رضوی صبح آماده پذیرش داوطلبان مومن و ایثارگر اهداء خون خواهند بود. 
ساعت پذیرش پایگاه‌های فعال اهداء خون در نوبت صبح از ساعت ۸ الی ۱۳ و نوبت عصر از ۱۵ الی ۱۸:۳۰خواهد بود. همچنین همراه داشتن اصل کارت ملی و ماسک الزامی است؛ و افراد از آوردن همراه به پایگاه‌های اهداء خون خودداری کنند.
شرایط عمومی اهداء خون شامل وزن بیش از ۵۰ کیلوگرم، سن بین ۱۸ تا ۶۰ سال، رعایت فواصل اهداء خون حداقل به‌مدت ۸ هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهداء خون در سال برای بانوان سالانه سه بار و برای آقایان سالانه چهار بار، پرهیز ار رفتار‌های غیر بهداشتی و همچنین برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی است.
همچنین روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن دعوت عموم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه، به شهروندانی که به هر دلیل هنوز موفق به مراجعه به پایگاه‌ها و اهداء خون نشده‌اند توصیه نموده تا این ایام را فرصتی مغتنم برای آغاز این تجربه حیاتی دانسته و به جمعیت اهداکنندگان بی دریغ زندگی بپیوندند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar