ایرنا/ مدیر بازرسی و نظارت اصناف شاهرود گفت: تعداد ۴۰۷ پرونده تخلف صنفی امسال در این شهرستان تشکیل شد که گرانفروشی، کم فروشی و تقلب، درج نکردن قیمت و نصب نکردن نرخ نامه، تداخل صنفی و عدم ارائه فاکتور به ترتیب بیشترین پرونده ها را به خود اختصاص دادند.

حامد هوشیار، مدیر بازرسی و نظارت اصناف شاهرود اظهار کرد: ارزش تخلف های این پرونده ها یک میلیارد و ۸۰۲ میلیون و ۸۷۵ هزار ریال است که در تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود.
وی با بیان اینکه امسال سه هزار و ٦٣٣ بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان شاهرود انجام شد، تصریح کرد: در این بازه زمانی ۳۸۱ شکایت حضوری و تلفنی هم به ثبت رسید.  
مدیر بازرسی و نظارت اصناف شاهرود گفت: از اواخر سال ١٣٩٩ طرح پلاک گذاری واحدهای صنفی در سطح شهرستان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
هوشیار با بیان اینکه تعداد ٦ هزار و ۳۱۵ واحد صنفی شناسایی و پلاک گذاری شدند، تاکید کرد:  از این تعداد ٩٦٠ واحد صنفی اخطار ماده ٢٧ یا همان فاقد پروانه کسب و عدم رویت پروانه را دریافت کردند.
هوشیار ابراز کرد: تعداد ٧١٢ ابلاغ ماده ٢٨ قانون نظام صنفی برای تمدید دفترچه عضویت اتحادیه مربوطه و یا جابه‌جایی واحد صنفی به متصدیان این واحدها داده شد.
وی افزود: در این بازه زمانی در جهت کنترل و نظارت بیشتر بازار بیش از ٧٥ گشت مشترک طرح های نظارتی برکالاهای اساسی از جمله مرغ و تخم مرغ، قند و شکر، برنج و روغن، گوشت و لبنیات، لاستیک و روغن موتور، سیمان، میوه و تره بار نیز با همکاری سایر دستگاه های نظارتی به سرانجام رسید.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف شهرستان شاهرود گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف خانواده ها ۲۰۵ هزار ریال تعیین شد.
هوشیار با بیان اینکه واحدهای صنفی مجاز باید قیمت تعیین شده را رعایت کنند اظهار داشت: مردم برای اطمینان خاطر بیشتر از واحد های صنفی دارای پروانه فروش مرغ و تخم مرغ خرید کنند.
وی از مردم خواست هرگونه گران فروشی، کم فروشی و تخلف صنفی را به سامانه تلفنی ۱۲۴ و یا شماره تلفن ۰۲۳۳۲۳۶۶۷۰۷ ستاد خبری بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان شاهرود اعلام کنند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today