تسنیم/ خودرو رانندگان پرخطری که در سطح شهر اقدام به ایجاد خطر برای خود و شهروندان می‌کنند، از یک هفته تا سه ماه توقیف می‌شود.

صدای جیغ ترمز و برخورد سنگین خودرویی با تیر چراغ برق ناگهان توجه عده‌ی زیادی را به سوی خود جلب کرد و با جمع شدن مردم محلی هم‌همه و بازار صحبت و درد و دل اهالی از نوع رانندگی خودروی تصادف کرده داغ شد.
گویا فرد حادثه دیده که جوانی ۳۰ساله بود و پیش از این هم با حرکات موزون و نامتعارف آرامش را از اهالی منطقه سلب کرده بود، این بار نتوانست مهارت خود را در کنترل خودرو نشان دهد و در برخورد با تیر چراغ برق آنچه نباید می‌شد، اتفاق افتاد.
متأسفانه امروزه کم از این دست حوادث در سطح شهر نمی‌بینیم، حوادثی که رانندگان خاطی و حادثه‌ساز هر کدام با یک حرکت نامتعارف که توجیه اخلاقی و اجتماعی ندارد، تنها سعی در جلب توجه لحظه‌ای دارند، اما به چه ارزشی هیچ کس نمی‌داند.
رئیس پلیس راهور استان یزد اظهار کرد: برخی رانندگان البته درصد کمی از آن‌ها با نوع رانندگی خود در معابر سطح شهر به نوعی امنیت سایر شهروندان را با رانندگی خود به خطر می‌اندازند.
وی گفت: هنجارشکنی این رانندگان علاوه بر اخلال در نظم ترافیکی منجر به خسارات مالی و جانی سینگین می‌شود.
رئیس پلیس راهور استان یزد بیان کرد: تعداد زیادی از شهروندان طی تماس‌های تلفنی و مکاتبات متعداد خواستار برخورد جدی و قاطع پلیس راهنمایی و رانندگی با این نوع رانندگان شدند.
وی برخورد قاطع با رانندگان حادثه‌خیز و پرخطر را وظیفه پلیس راهور دانست و گفت: احصا مصادیق رانندگی پُر خطر از طریق پالایش اطلاعات مربوط به علت اصلی تصادفات برگرفته از مستندات قانونی و نشست‌های تخصصی با کارشناسان حوزه ترافیک و هم‌اندیشی با حوزه قضایی صورت گرفته است.
زارع افزود: مجوز لازم برای توقیف خودرو رانندگان پُر خطر از یک هفته تا سه ماه بر حسب نوع مورد اخذ شده است.
وی با اشاره به رانندگی با سرعت‌های بالا و غیرمجاز، حرکات مارپیچ، لایی‌کشی، حرکات غیرمجاز مانند دورزدن درجا، سبقت‌های متوالی غیرمجاز و عبور از محل ممنوع از جمله حرکات رانندگان پُرخطر بیان کرد: اطلاع رسانی به رانندگانی با خودروهای مخاطره‌آمیز و تخلفات حادثه‌ساز ابتدا با ارسال پیامک هشدار و با ارسال پیش از یک پیامک به رانندگان با اخذ مجوز قضایی لازم توقیف خودرو صورت می‌گیرد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today