باشگاه خبرنگاران/ با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان سراوان جوان ۲۸ ساله پس از سه ماه اسارت از چنگال آدم ربایان آزاد و عامل اصلی آدم ربایی دستگیر شد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در خرداد ماه امسال در پی ربایش جوانی ۲۸ ساله در یکی از محلات شهرستان سراوان بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی آن شهرستان وارد عمل شدند.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه پلیس و در تحقیقات میدانی از شاهدان عینی، مشخص شد سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ این جوان را که در مسیر حرکت به منزلش بوده ربوده و به سرعت از محل متواری شده اند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده در جریان تحقیقات خود دریافتند که آدم ربایان بلافاصله پس از ربایش این جوان طی تماس با خانواده او در قبال آزاد سازی اش مبلغ سه میلیارد تومان وجه نقد در خواست کرده بودند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، به منظور حفظ جان جوان ربوده شده، کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش گسترده‌ای را برای رهایی او آغاز و در نتیجه تحقیقات تخصصی خود موفق به شناسایی هویت آدم ربایان شدند.
طاهری با بیان اینکه اینکه علت این آدم ربایی اختلاف مالی ناشی از معاملات ناصواب مواد مخدر بوده است، خاطرنشان کرد: سرانجام در پی اقدامات گسترده پلیس، محل اختفای عامل اصلی این آدم ربایی شناسایی و متهم طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و جوان ربوده شده پس از سه ماه اسارت آزاد و صحیح و سالم به آغوش خانواده بازگشت.
وی با اشاره کشف یک قبضه سلاح کمری در بازرسی مخفیگاه فرد آدم ربا، خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان متواری پرونده ادامه دارد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today