باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با فوت ۱۴ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان از ابتدای شیوع ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۸۵۱ مورد رسیده است.

محمد خزایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: با شناسایی ۳۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۲۷ هزار و ۶۳۳ و بیماران سرپایی مثبت به ۸۵ هزار و ۷۵۴ نفر رسید.
او  افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۹۶ مورد بود که ۱۵۵ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان تاکید کرد: ۲۴ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۴۸ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.
خزائی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان گفت: شمار بیماران کرونایی بستری شده از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون، در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۴۱۲، بهار یک هزار و ۴۰۵، تویسرکان یک هزار و ۴۲۷، رزن یک هزار و ۱۰۰، درگزین ۳۶۶، فامنین ۳۸۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۳۹۱ نفر است.
او بیان کرد: همچنین تاکنون پنج هزار و ۲۳۶ نفر در ملایر، سه هزار و ۵۴۰ نفر در نهاوند و ۱۰ هزار و ۷۷۹ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.
از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان فامنین در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today