رکنا/ تلاش پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان یک باند سازمان یافته قاچاق دارو در شهر زاهدان منهدم و بیش از ۵۸۰ هزار قلم داروی قاچاق قبل از خروج از کشور توقیف شد.

سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند سازمان یافته قاچاق، قصد انتقال غیر قانونی ۲ محموله بزرگ دارویی از تهران به شهر زاهدان و سپس خروج غیر قانونی آن‌ها از مرز‌های شرقی، به خارج ازکشور را دارند.
وی افزود: در این رابطه مأموران با رصد وکنترل نامحسوس تحرکات اعضای این باند، سرانجام روز گذشته قاچاقچیان را که بوسیله ۲ دستگاه کامیون در حال انتقال محوله دارویی به یکی از انبار‌های حومه شهر زاهدان بودند روئیت و آن‌ها را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بازرسی از کامیون‌های توقیفی بیش از ۵۸۰ هزار قلم انواع اقلام داروی قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع کشف شد.
سردار طاهری خاطر نشان کرد: ارزش اقلام دارویی کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو بیش از ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به دستگیری ۳ فرد متخلف در این رابطه و معرفی آن‌ها به مراجع قضائی با بیان اینکه پدیده قاچاق کالا و سرمایه‌های ملی یکی از عوامل اصلی اخلال در نظام اقتصادی کشور است، برعزم جدی پلیس در برخورد با این پدیده شوم تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran