تسنیم/ سرپرست پلیس فتا استان البرز از انهدام باند حرفه ای کلاهبرداران اینترنتی که با ارسال پیامک ابلاغیه قضائی اقدام به سرقت اطلاعات حساب ۶۰۰ نفر از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ رسول جلیلیان، سرپرست پلیس فتا استان البرز با اشاره به متلاشی شدن باند کلاهبرداری اینترنتی در البرز اظهار کرد: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع برداشت غیرمجاز مبلغ قابل توجهی از حساب یکی از شهروندان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا البرز قرار گرفت.
وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که مالباخته پس از دریافت پیامک جعلی ابلاغیه قضایی وارد لینک ارسال شده از سوی کلاهبرداران شده و اطلاعات حساب نامبرده از این طریق به سرقت رفته است.
سرپرست پلیس فتا استان البرز با بیان اینکه مالباختگان پس از ورود به درگاه جعلی ساخته شده توسط کلاهبرداران بدافزاری وارد تلفن همراه آنها شده و پیامک جعلی قضایی به مخاطبان آنها نیز ارسال می شد، بیان کرد: با وجود اینکه متهمان پس از فیشینگ اقدام به پولشویی و جابه‌جایی مکرر وجوه در کارت‌های اجاره ای می کردند، اما ماموران پلیس فتا پس از چندین روز اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی سه نفر از کلاهبرداران شدند.
جلیلیان با بیان اینکه پس از چندین روز اقدام اطلاعاتی در نهایت مخفیگاه متهمان در شهرستان شهر قدس استان تهران شناسایی شد، گفت: بلافاصله با هماهنگی قضائی مأموران به مخفیگاه متهمان اعزام و در یک اقدام غافلگیرانه هر 3 متهم را دستگیر کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان اطلاعات حساب 600 نفر از شهروندان و همچنین اقلام و تجهیزاتی از قبیل تلفن‌همراه و کامپیوتری که کلاهبرداران از طریق آن اقدام به ارسال پیامک جعلی می‌کردند کشف شد.
سرپرست پلیس فتا استان البرز با بیان اینکه متهمان پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ وجه به پیامک‌های ارسالی از سوی شماره های ناشناس که آنها را به ورود به درگاه های دیگر راهنمایی می کنند توجه نکرده و در صورت مواجهه با این پیام ها موضوع را از طریق سایت پلیس فتا بخش گزارش‌ها به پلیس اعلام کنند.آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday