ایلنا/ رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: ۴ نفر از سارقانی که با معرفی خود به عنوان مامور پلیس وارد منازل شهروندان شده و اقدام به سرقت می‌کردند، دستگیر و روانه زندان شدند.

محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل با شیوه جعل عنوان مامور پلیس و ورود به منازل مالباختگان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اولیه خود متوجه شدند که سارقان در یک گروه ۴ نفره پس از شناسایی سوژه های خود با معرفی خودشان به عنوان مامور پلیس و ارائه اسناد تقلبی وارد منزل مالباختگان شده و پس از بستن دست و پاهای آنها اقدام به سرقت لوازم با ارزش منزلشان از قبیل طلا، وجه نقد و لوازم خانگی می کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: بلافاصله اقدامات کارآگاهان برای شناسایی سارقان آغاز و پس از چندین شبانه روز تلاش بی وقفه و به‌کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت همه متهمان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در شهر کرج دستگیر شدند.
نادربیگی با اشاره به اعتراف متهمان به 4 فقره سرقت با این شیوه تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته همه مالباختگان پرونده شناسایی و متهمان پس از انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی به شهروندان توصیه کرد که در صورت برخورد با افرادی که بدون پوشش مصوب لباس پلیس خود را ضابط قضایی معرفی و قصد ورود به منزل را دارند، حتماً از آنها درخواست کارت شناسایی و حکم ورود به منزل کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday