فارس/ معاون علمی وفناوری سپاه عاشورا با انتقاد از برخی کم لطفی ها در حق مردم آذربایجان، گفت: از گردش مالی 10 هزار میلیارد تومانی مس سونگون، تنها یک هزار میلیارد تومان در آذربایجان شرقی انجام می شود و مابقی مربوط به خارج از استان است.

نادر ارسلانی، معاون علمی وفناوری سپاه عاشورا یکی از نیازهای عمومی کشورمان به خصوص منطقه اهر و ارسباران را اشتغال پایدار برای جوانان این منطقه بسیار مستعد به خصوص در حوزه معدن ذکر کرد و بر ضرورت حمایت از طرح‌های اشتغالزای منطقه، بخصوص در این حوزه تاکید کرد.
وی اهر و منطقه ارسباران از مناطق مستعد در حوزه معدن و یکی از مناطق  معدنی مهم ایران برشمرد که متاسفانه با وجود معادن منحصر به فرد مس و طلا و سایر معادن همچنان از رشد مناسبی برخوردار نمی‌باشد.
این مقام مسئول خام فروشی فرآورده‌های معدنی را یکی مشکلات عدیده صنعت مس عنوان کرد و افزود: متاسفانه سال‌های سال است مس به صورت کنسانتره از استان و حتی از کشور خارج می شود که اگر تدبیر لازم برای ایجاد صنایع جنبی صورت گیرد مطمئنا شاهد افزایش اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری در این منطقه خواهیم بود. 
ارسلانی تاکید کرد: انتظار داریم دستگاه های مرتبط و مدیران ارشد مجتمع های معدنی اعم از دولتی و خصوصی به امر مهم ایجاد صنایع تبدیلی و پایین دست مس ورود جدی کنند و با مواد اولیه به محصول گامهای عملی در این زمینه بردارند.
وی با انتقاد از برخی کم لطفی‌ها در حق مردم آذربایجان، گفت: از گردش مالی 10 هزار میلیارد تومانی مس سونگون، تنها یک هزار میلیارد تومان در آذربایجان شرقی در این استان انجام می شود و مابقی مربوط به خارج از استان است.
معاون علمی وفناوری سپاه عاشورا از آمادگی معاونت علمی سپاه عاشورا برای تامین نیازمندی‌های این معدن و ارائه ایده‌های مرتبط توسط نخبگان بسیجی فعال در حوزه معدن خبر داد.
این مقام مسئول افزود: نخبگان بسیجی به راحتی می توانند مشکلات در حوزه های مختلف را به درستی شناسایی کرده و راهکارهای مربوط به اجرای آن را مطرح و حتی دلائل عدم عملیاتی شدن آن را نیز بررسی کنند تا راه کارهای رفع مشکلات نیز به دست آید و حوزه معدن یکی از این حوزه ها می باشد.
وی نتیجه فعالیت های بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان‌شرقی را تبدیل شرکت‌های نوپا به شرکت‌های دانش بنیان، کمک به تسهیل چرخه ایده تا ثروت، اشتغال پایدار، افزایش ارزش افزوده محصولات و اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد.آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today